Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Metroid: Samus Returns

15.09.2017
86
6 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Oficiální remake druhého dílu Metroid série, Return of Samus z roku 1991. Příběh a struktura hry se ve velké míře podobá originálu, velkými změnami ale prošla samotná hratelnost. Hlavní hrdinka Samus Aran může poprvé v sérii střílet v libovolném úhlu a není omezená na osm směrů a k tomu získala schopnost vykrývat nepřátelské útoky, což je při správném načasování omráčí.

Příběh byl rozšířen o nové bossfighty a odemykatelné informace, které lépe propojují příběh druhého Metroidu s ostatními díly. Do světa byly za účelem plynulejšího hraní přidány teleportační stanice. Novinkou jsou také Aeion schopnosti, jejichž použití stojí energii, která se dá dobít u speciálních stanic a zabíjením nepřátel. Mezi ně patří například Scan Pulse, který odkryje část mapy a napoví, kde se ukrývají powerupy a jiné užitečné lokace nebo Lightning Armor, schopnost absorbující poškození.

Hra je ztvárněna v 2,5D grafickém stylu, což znamená, že hra je vymodelovaná ve 3D, ale gameplay využívá pouze 2D perspektivy. Samozřejmostí je i podpora figurek amiibo, které v Samus Returns odemykají různé herní bonusy, mezi které patří například speciální úroveň obtížnosti s názvem Fusion.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.