Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

@SilentWolf (23.05.2022 21:18): No údajně se Kojima nechtěl patlat s x360 verzi díky tomu ze ta konzole používala DVD a ne BR. U pc těžko říct ale myslím ze to byla ještě doba kdy Japonci na pc kašlali úplně všichni.
Tak nakonec se ukázalo ze MGS4 vůbec neměl ps3 exluzivitu a kdyby Kojima/Konami chtěli mohli to vydat kdekoliv, docela sranda.
@davidjaho (26.04.2022 21:31): Taky si říkám ze asi Sony začne být v tomhle ohledu aktivnější.

Ja nesnáším rozkrádání her a čím sem starší jsem v tom víc a víc zatvrzelejsi. A bohužel to teď pochází hlavně z pc platformy kde nikdo není schopen nastolit pořádek jako na konzolich. A ještě aby to nebylo málo tak nekteri machri vezmou emulátor někdo slohnou poslední Zeldu a chlubí se jak jim to krasne jede na steam decku. To by mě čert vzteky odnesl :)
@Charllize (26.04.2022 21:17): Za málo. ;-)

Pokud vím, tak Nintendo je v tomhle potírání stránek s ROMkama her dost aktivní. A nebojí se i soudit.

Sony tohle zdá se vůbec neřeší. Na druhou stranu je zde rozdíl mezi Nintendem s jeho virtual console, reedicemi a vydáváním i těch 30 let starých her, a Sony u které většina těch her a značek leží ladem (a to nemluvě o té haldě her jiných studií, namátkou třeba Burnout 3 nebo Midninght Club 3). Zdá se, že když jim neunikají zisky, tak na to dlabou. Ale kdo ví, třeba se to teďka s příchodem toho nového PS Plus a streamováním PS1, PS2 her změní.
@davidjaho (26.04.2022 21:07): Jo už na to koukám. U emulatoru ps1 a 2 stažení biosu bylo vždycky nelegální ale asi zřejmě díky tomu ze na rozdíl od starších konzoli se firm/BIOS neupdatoval a byl jakoby pevnou součástí konzole. Kdežto ps3 má volné dostupný updaty.
Rozumim, díky.

Paradoxne ti lidé co hraní her na emulatorech ukazuji a sebrali je bůhví kde můžou dost přispět k tomu ze pak Sony nebo Nintendo vyrazí na křížovou výpravu a donutí stránky odkud to lidi stahují k uzavření. Proste tyhle věci na veřejnost nepatří.
@Charllize (26.04.2022 19:50): Pravda, u PS3 je to firmware. Holt síla zvyku říkat BIOS. :-) Každopádně ano na zprovoznění RPCS3 stačí stáhnout tento firmware a není třeba nic ripovat z konzole.

Ano, pořád se dají koupit. Nicméně už loni chtěla Sony zaříznout PS3 i PSVita store. A krabicovky taky časem dojdou. Za takových 10-20 let bude situace podstatně vykutálenější. A počet funkčních konzolí taky rapidně klesne. Takže já jsem rád, že se pracuje na takovýchto emulátorech. Jednoho dne budou neocenitelné.

Dobrá, to beru. Dalo by se říct, že to už by se spíše jednalo o osiřelé dílo, nejsem právník, takže se do podobných rozborů pouštět nebudu.
Já to beru, jak vidíš beru široceji. Že autor i držitel práv jsou známí, ale o dané dílo se nezajímá, není možné jej již delší časové období (+- 15-20 let) oficiálně zakoupit, neexistuje žádná reedice, remaster či cokoliv podobného. Jediná možnost je bazar s dosud funkčními fyzickými kopiemi.
@davidjaho (26.04.2022 19:34): To je firmware a ne BIOS. BIOS a firmware jsou dvě rozdílný věci.
Legalni cesta jak získat BIOS je jen z vlastní konzole co mas doma. Což se muzem tvarit ze DF udělali, technicky zdatný a s vybavením jsou :)

PS3 hry se pořad prodávají, ať už digitálně nebo v obchodech, a nové.

abadonware podle mě nastane když k dane hře přestane existovat jakékoliv vlastnictví první strany a nikdo další to nezdedi/nekoupí atd. Myslím ze co se konzoli tyce bude to prakticky nula.

Ja většinou tyhle lidi na yt blokuju :)
@Charllize (26.04.2022 19:13): O Switchi se tady nikdo nebaví. To o abadonwaru bylo myšleno obecně na hry na emulátorech. :-) Na druhou stranu první hry z PS3, už budou mít letos 15 let. I když se to nezdá, tak k tomu taky pomalu spějí. ;-)

Mimochodem co bys teda označil za abadonware?

A to že to veřejně ukazují a prezentují lidi, co ty hry nevlastní mi nijak žíly netrhá. Zde prostě platí: "Kde není žalobce, není ani soudce." To už je na svědomí každého, jak se chová. A když ti to vadí, tak jim tam klidně vyjádři svůj názor. Nebo je nahlaš Sony a hotovo.

Ano je dostupný a to přímo tady.
@davidjaho (26.04.2022 18:55): PS3 a Switch hry co lidi predvadeji na emulatorech jsou abadonware? Lol. To se pak nedivím ze to je tak jak to je, když si tohle někdo mysli.
Linneman je sběratel a nepochybuju ze tu hru vlastní. A dejme tomu ze ok.
O tom ze BIOS ps3 je volné dostupný ofiko cestou slyším prvně.

A je nemluvím o tom ze si to někdo hraje, mluvím o veřejném předvádění.
@Charllize (26.04.2022 18:34): Ty hry jsou efektivně abadonware. Kromě bazaru je nelze nikde koupit. Prostě šedá zóna. Navíc nikdo nemá povinnost ukazovat: "Vidíte, já ji opravdu mám." A pokud DF hru vlastní, udělalo si z ní obraz disku, tak je vše v naprostém pořádku. BIOS PS3 je oficiálně dostupných na stránkách Sony a samotný emulátor je napsaný na zelené louce. V tomto případě je tak vše naprosto legální.

A konec konců i ty staré konzole budou pomalu umírat. A pokud se hra nedočká nějaké reedice nebo znovu vydání, tak emulátory budou jednoho dne jediná možnost jak si je zahrát.
@Paul (26.04.2022 18:22): Mě jen udivuje ta suverenost s kterou to ti lidé yt předvádí. A i v případě DF to úplně koser není. Mne je jedno když si někdo stáhne hru a hraje ji. Ale to veřejne předvádění jako by se nic nedělo mě leze krkem.
To ze někdo tu hru ukáže ze ji vlastní bych spočítal na prstech jedny ruky.
@Charllize (26.04.2022 17:23): jsem v klidu, už jsem si zvykl že máš životní nutkání si při každé sebemenší příležitosti kopnout do PC hráčů. Abych tvé hluboce morální přesvědčení uspokojil, tak ano, John Linneman si tu hru legálně koupil a dohrál když vyšla. A já si jí taky dohrál, ale nezaplatil za ní! Protože to bylo na půjčené PS3.
@Paul (26.04.2022 17:08): No snad si DF tu hru legalne koupilo.
Me udivuje kolik yt kanálu předvádí emulatory na steam decku a dalších možnostech emulovani ale to ze ty ukazovane hry většinou někde ukradli už nikoho nezajima. PC mentalita.
A klídek jo :)
[přesunuto z komentářů]

Poslední dobrý Metal Gear Solid.Chtělo by to remaster.
Tak jsem se dneska podruhé pustil do čtvrtýho MGS a mám tu na fanoušky drobný dotaz. Jaký význam má to intro, v němž můžete pouze přepínat podivné televizní programy?
Moje první hra na konzoli dohraná, po hodině jsem měl chuť vyhodit čerstě koupený PS3 i s dualshockem z okna.. Ten nezvyk. No, nakonec jsem se naučil solidně mířit a dokonce na konci získal i nějakou trofej za velký počet headshotů. Překvapil mne počet cutscén, nic proti nim, ale dobrá polovina hrací doby jsou filmečky. To je trochu extrém.