Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Metal Dead

19.12.2011
65
3 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Metal Dead vám představí dvojici kamarádů a fandů tvrdé kovové hudby, Ronnieho a Malcolma, právě v okamžiku, kdy ujíždějí svým autem ulicemi města plnými zombie, které lační po krvi. U budovy MediGeniTech dojde k havárii, kterou Ronnie nepřežije. Malcolm následně uteče do zmíněného vědeckého centra. V tomto zařízení se údajně konají i pokusy na lidech a Malcom se zde setká s šíleným vědcem Fritzem Von Fechenheimem. Ronnie, ze kterého se mezitím stane nemrtvý, je po chirurgickém zákroku schopen znovu komunikovat a běžně fungovat. Oba kamarádi se tedy vydávají do útrob zařízení, aby zjistili příčinu zombie apokalypsy a odhalili přísně střežené tajemství.

Metal Dead je humorně laděná point-and-click adventura plná tmavě rudého humoru, vtipných dialogů a cartoonové grafiky, ovlivněná klasikami jako třeba Maniac Mansion: Day of the Tentacle. Hra nabízí přes 40 interaktivních místností s množství hádanek a puzzlů. Setkáte se se sedmnácti unikátními charaktery. Celou hru doprovází stylizovaná rockmetalová hudba.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 65
Docela zklamání. Ne, že by hra postrádala proklamovanou stylizaci, ne že by v ní nebyl slibovaný humor a ne že by to nebyla krvavá kruťárna. Jen je to všechno jak Pigi čaj z druhého nálevu. Hlavně ty vtipy a gore efekty většinou postrádají originalitu, moment překvapení a spolu s tím pochopitelně také patřičnou gradaci. Až na pár výjimek tu nejsou vyloženě blbé nebo trapné momenty, jen jsou skoro všechny předvídatelné a málokdy se dostanou nad žánrová klišé - funkční, ale ohraná. MetalDead je fajn a hraje se mile: to ale asi nejsou přívlastky, o které by zrovna tahle hra chtěla a měla usilovat. Možná za to může i fakt, že tvrdé hudby při hře zase tak moc neuslišíme. A možná to, že jsem už trochu moc otrnulý metloš a hororoš, takže mě do kolen už jen tak něco nesrazí. Bohužel.

Pro: grafika, zombie, gore, černokekel humor

Proti: málo gore, málo humor, málo dubbing, málo metal... I NEED MORRREEEeee!

+13