Memo

07.02.2010

freeware

Doomfestův titul "Memo" svým konceptem přispívá do žánru vizuálních novel ve východním stylu kresby. Příběh je nahlodán romantickým motivem. Do popředí vystupuje chlapec, Hasegawa Seji, který je vinou otcova zaměstnání nucen se neustále stěhovat z jednoho konce světa na druhý. Sotva si zvykne, a už jsou opět s rodinou na cestách. Zprvu to z celého svého srdce nenáviděl, ale časem se zadaptoval. Nyní po jedenácti letech se sám chystá natrvalo zakořenit v městečku, kde vyrůstal. Bohužel se mu toto místo v paměti nedochovalo, místo vzpomínek mu mysl okupují její útržky.

Cestou na první vyučovací hodinu narazíme na blonďatou tsundere dívku Liz Beneto, která nás bez zaváhání poznává. My však nikoliv. V budově institutu se stihneme ještě spřátelit s další studentkou, tmavovlasou Iwase Kazumi a přitom i znepřátelit frajírka Kousukeho. Do následujících dnů si dáváme za úkol, rozpomenout se na události z dětství tohoto místa, rozmotat to v sobě a pokusit se věci dát do souvislostí.

Nejedná o kinetickou novelu, čili děj budeme moci usměrňovat volbami, a vnímáme jej prostřednictvím statických obrázků promítaných v krátkých intervalech za doprovodu textové interpretace.