Mayohiga

マヨヒガ

09.07.2004

freeware

Mayohiga svou pozornost soustřeďuje především na japanofily. Příběhové pozadí tohoto JRPG tvůrce umně proplétá s mytologií a folklórem exotického Japonska. Vývojář Field of the Wheat staví do centra dění hnědovlasou dívenku v kimonu, jež je zrovna s matkou na cestě domů z proběhnuvšího tradičního festivalu. Na obvyklé lesní stezce směřující do vesničky se však máti překvapivě rozhodne chůzi stočit jiným směrem, k nedaleké zanedbané svatyni. Tam nás posléze, bez vysvětlení, omluvy a rozloučení, zanechává. Než se stačíme rozkoukat, padá na les tak hustá mlha, že není vidět ani na metr, a pozvolné smrákání se. Není zbytí, musíme si na tomto odlehlém místě opatřit nějaký nocleh. Proto přečkáváme noc v tajemném svatostánku.

Záhy zjišťujeme, že se svět, který známe, změnil v nevyzpytatelný kraj divů plný exotů, v němž bude spravedlivý boj komplikovat zdrcující převaha nepřítele. Na druhou stranu, oblast obývá i pár spojenců, s jejichž přispěním snad dotáhneme plán útěku do finiše, na jehož konci možná nalezneme i odpověď na otázku, co je tohle za podivné místo a proč se nás rodiče nelítostně vzdali.

Feeling RPG Makeru 2000 je znatelný na každém kroku, čili Mayohiga principiálně jede dle zaběhnutých pravidel tohoto enginu. Očekávejte tedy atmosférickou grafiku typickou pro 2D JRPG, ukecané dialogy a bizarní hádanky.

Do angličtiny nám titul přetlumočil známý fanda JRPG "Tosiaki".