Master Of Defense

26.04.2006

Master of Defense je hra fungující na principu tower defense a vaším úkolem je tedy bránit obyvatele městečka před nájezdy nepřátel. Hra probíhá na jednotlivých mapách, na kterých jsou různé krajinné prvky vymezující prostor pro stavbu obranných věží a cesta, po které přicházejí postupně v houfech vaši nepřátelé. Vaším úkolem je tyto pozemní nebo létající nestvůry zničit dříve, než se dostanou ve větším množství do vašeho městečka a pozabíjí všechny jeho obyvatele (v tom případě hra končí).

Na začátku máte k dispozici tři základní obranné věže. První střílí pouze po pozemních nestvůrách, druhá po všech, ale je slabší a třetí střílí pouze na ty létající. Za zabité nepřátele pak získáte zlato a zkušenostní body. Tyto získané prostředky můžete investovat do stavby dalších obranných věží, jejich vylepšení nebo do výzkumu magie či vlastností jako je zvýšení dostřelu, síly střelby a její rychlosti, zvětšení odolnosti obyvatel proti nestvůrám nebo lepšího příjmu zlata. Výzkumem magie můžete získat pro druhý typ věže otrávené střely nebo vyzkoumat čtvrtý typ věže (ledovou věž zpomalující rychlost nepřátel) či ohnivou past (umísťuje se přímo na cestu).

Samotnou hru lze hrát jako kampaň na několika mapách nebo v Survival módu (nekonečná hra) na jedné mapě.

Tak je nutný si uvědomit, že je to pouze indie hra a jako k takové je nutno k ní přistupovat a svou porci zábavy dokáže odvést. Mimochodem já se k ní stále po nějaké době vracím a dohrál jsem ji kompletně už asi 8 krát a to nemluvím o Survival módu.