Masked

06.02.2012

freeware

Hlavní postava se nám právě navrátila k vnímání světa, smysly se zdají být plně funkční. Všimneme si, že se kolem nás stáčí jen čistě černá tma, a že jsou okna zalepena černou fólií. Vzduch se zdál jakoby nasáklý smutkem a obtížnými myšlenkami. Se ztuhlým krkem, v rámci lehkého protažení, začneme instinktivně žmourat očima, abychom zmapovali prostředí okolo sebe. Vzadu vidíme nějaký nezřetelný obrys něčeho. Černá mlha se však slévá v jeden celek a je tak dost obtížné přesně identifikovat, co co je, kde co končí a kde začíná. Když se zdá situace absolutně bezvýchodná, stane se něco nečekaného. Rozsvítí se světla. Jen co se vyjasní zrak, spatříme všechno jasněji.

Ocitáme se v jakési místnosti s předinstalovanými překážkami, pečlivě promyšlenými. V periferním vidění rovněž zaznamenáváme jakousi zářivou plochu LCD obrazovky, skrze níž, nedlouho poté, vystoupí ze stínu anonymity náš maskovaný věznitel. Z jeho odvážného přidrzlého "tykání nám" usoudíme, že jsme evidentně staří známí. Vyslechneme si tedy monolog skrývají víc otázek, než odpovědí. Zkrátka, příliš mnoho (ne)podstatných slov a žádné polopatické vysvětlení. Načež video-konferenci ukončuje slovy: „Hodně štěstí při hledání správného východu“.

AGSkový Masked je hrou spadající do kategorie "Escape the Room", tudíž cesta ven započne u nás samotných, nikde jinde. Čili bude potřeba vystavit šedou kůru mozkovou malé-velké rozcvičce. K dispozici máme pouze dva úkony: průzkum a fyzickou interakci.