Tak konečně PC (Steam) update. Drop karet se trochu zlepšil (pořád to není dostatečné imo, ale možná jsem jen namlsaný z Runeterry). Pořád taky platí, že první měsíc hraní je jeden velký tutoriál, protože člověk potkává hromadu zakamuflovaných botů a skutečný matchmaking začíná až kolem levelu 500.
@Marles (20.12.2022 22:54): Věřím, že drop rate karet ještě poštelujou (pořád v EA a plánují přidávat další karty). Abych nezněl úplně kriticky, Marvel Snap člověka může solidně bavit i bez kompletní sbírky, sám si ho pouštím celkem pravidelně :)
@Marles (19.12.2022 21:04)
Ono to vypadá, že máš karty na dosah, ze začátku je hlavně dostáváš celkem pravidelně. Jenže když si to začneš počítat, tak abys získal karty co chceš, čísla začnou být absurdní. Jestli ta mám nějakou chybu, tak mě klidně opravte, nahodil jsem to podle mých začátečnických znalostí, sám jsem level cca 400.

Do levelu 1000 je to ještě v pohodě, sbíráš minimálně 1 kartu za každých zhruba 24 CL, a máš hotový pool 1 a 2. Ale od levelu 1000 máš v bedně šanci na kartu z poolu 3 jen 22,5%.
Mělo by ti chybět ještě nějakých 55 karet z poolu 3 (v průměru by měl mít hráč otevřeno kolem 22)
To znamená  55 (karet) * 4 (zhruba každá 4. bedna) * 12 (každejch 12 levelů co otvíráš bednu) = 2640 CL
Takže bys měl mít kompletní pool 3 na levelu 3640 (což je mimochodem v přepočtu přes 180 tisíc kreditů)
Karty z poolu 4 padají jen ve 2,5% a karty z poolu 5 dokonce v 0,25%!! (jedna karta je v jedné ze 400 beden).

Přeloženo, takže nepadaj, nezbývá než se obrátit na tokeny což je průměrně 100 tokenů z každé bedny (potom co máš pool 3 kompletní).
1 karta poolu 4 3000 tokenů (30*12= potřebuješ 360 CL na 1 kartu)
1 karta poolu 5 6000 tokenů (dvojnásobek, 720 CL na 1 kartu)

Tak já mám CL přes 400 za měsíc hraní, představa, že budu hrát měsíc bez finačního boostu, abych dostal jednu kartu, mi přijde dost strašná :) Popravdě už šplhat na level 3600, abych dostal aspoň všechny trojkové karty, mi přijde deprimující.
@Psyx (19.12.2022 11:34): Mně to zatím nepřijde jako P2W (ale můj Collection level je 630). Jediný způsob, jak si koupit kartu je skrze Battle Pass a to je jedna karta měsíčně. Ale jinak je to F2P mobilní hra se vším všudy a taky mne to na ní nejvíce štve, protože koncept hry společně se sázecí mechanikou je strašně dobrý.
První dojmy:

+ Pěkná grafika a animace, na kartičky. Akorát škaredý pixel art varianty si mohli ušetřit.
+ Rychlá a chytlavá hratelnost
+ Díky přisazování na svou ruku, můžete snadno postupovat "žebříčkem" i s horším balíkem, i třeba se 40% winratem.

+/- Ve hře se zatím dá hrát pouze jeden mód. To se, hádám, změní s přestupem na plnou verzi.
+/- Matchmaking vám nachází protihráče primárně podle velikosti vaší karetní sbírky (ne podle skillu). Což může být dobré na rozkoukání, ale dřív nebo později stejně budete hrát proti lidem, kteří měli prostě víc štěstí a otevřeli "silnější" karty dříve než vy.

- Absence skutečného žebříčku/ratingu.
- Získávání karet je velice limitované, takže je prakticky nemožné mít celou kolekci. Nebo třeba jen složit jeden úplný balík dá opravdu zabrat.
- Pay2Win, na nejsilnější karty je z perspektivy free2play hráče prakticky nemožné dosáhnout, viz předchozí výtka.
- Blikací mánie, neustále na vás v menu něco vyskakuje či svítí. Například odměny za hraní dostáváte na čtyřech různých místech (to mi připomíná to skládkové menu v Runeteře, tam taky dávají odměny na 5 míst).