Příjemná krátká 3D adventura (nebo walking sim, chcete-li), která se inspiruje ve známějších hrách jako Life Is Strange nebo Gone Home, ale přináší i v rámci žánru poměrně originální příběh vyprávěný skrze klasické prozkoumávání předmětů. Hráč spolu s hlavní postavou Kelsey vzpomíná na svou nejlepší kamarádku z mládí a odhaluje, co se jim v mládí přihodilo.

Marie's Room je hodinová jednohubka, která potěší svým civilním vyzněním. Kdo si chce dát pauzu od všech těch středověkých válečníků a vesmírných mariňáků, Marie's Room mu přijde určitě vhod. Obzvlášť, když je hra úplně zdarma a technickou kvalitou v ničem nezaostává za komerčními peckami. Pokoj americké puberťačky je vymodelován přesně tak, jak by si člověk pokoj americké puberťačky představoval a prozkoumávání předmětů a poslech kvalitně nadabovaných monologů na tu hodinku zabaví. Celé je to podbarvené pohodovým kytarovým soundtrackem dokreslujícím už i tak nostalgickou atmosféru. Hra je možná až příliš krátká, ale oceňuji, že tvůrce přesně věděl, co a jak chce hráči sdělit a udělal to jasně, úderně a bez zbytečného natahování. Osobně bych ocenil víc takových her.

Pro: nostalgická atmosféra, civilní příběh, profesionální technická stránka, pohodový kytarový soundtrack, je to zadara

Proti: mohlo by to být klidně i delší

Hra Marie´s Room mě na první pohled zaujala grafickým zpracováním a když jsem se zde dočetl, že je hra zdarma, říkal jsem proč jí nezkusit. Sice mě k zahrají trochu dokopala až letošní Herní výzva, ale jsem rozhodně rád, že mi hra zapadla do páté kategorie.

Celá hra je vlastně jen jednoduché prozkoumávání předmětů a doplňování příběhu do deníčku, plus jsou jde zde dvě poměrně snadné hádanky, které po chvilce hledání určitě mozek moc nezatíží. Grafika je opravdu pěkně stylizovaná, ale hlavní co mě zaujalo je hudební podkres, který mi ke hře dokonale sedl, doporučuji se poslechnout krátký, ale úžasný soundtrack.

Hru jsem dohrál dvakrát, protože jsem napoprvé nenašel všechny věci do deníčku a tak mě lákalo ho doplnit celý, zvlášť když je za to i achievement :) Herní doba je sice krátká, do půl hodiny je vše hotovo, ale říkal jsem si vlastně proč ne, když lze příběh odvyprávět i bez zbytečného natahování a hledání třeba ve více pokojích, jeden bohatě postačí.

Takže kdo by si chtěl dát takovou malou adventurní jednohubku do jedné hodiny, tak Marie´s Room rozhodně doporučuji.
Hra je krátka ale myslím, že to čo chcela povedať tak aj povedala a aj za tú hodinku vedela zaujať. Určite netreba čakať AAA titul, ale vlastne sa pýtam samej seba, prečo by každá hra mala mať označenie AAA na to, aby som si ju užila?

Hra má hneď prvé plus, že je zdarma na steame, tak prečo to nevyužiť? Ďalším plus je pekné grafické spracovanie a nenáročný gameplay. Hra ma ľahko vtiahla do deja jednoduchým prekúmavaním a skôr než by ma to prestalo baviť, sa to celé skončilo.

Niekedy asi len potrebujem vypnúť, zahrať si niečo takéto nenáročné a ísť ďalej. Podľa mňa sa jedná o veľmi pekný počin a mne osobne tento typ hier sedí. Za mňa palec hore.
Tahle hodinová záležitost mi udělala radost vykreslením hlavních postav a jistou civilností, která na mě při prozkoumávání titulního pokoje dýchala. Během hodinky se přes vyprávění hlavní představitelky seznámíte jak s ní, tak s její kamarádkou z dětství a na konci budete mít pocit, že postavy docela dobře znáte. Na druhou stranu mi přišlo trošku škoda, že hádanky jsou relativně snadné (jedna je až tak snadná, že mě vůbec nenapadlo, že řešení bude natolik banální) a zároveň mě ani nenadchlo celkové rozuzlení (spoilovat ale nehodlám).

Nicméně pokud si chcete na hodinku oddychnout a jen se tak přehrabovat v teenagerském pokoji, určitě hru zkuste. Když je navíc zadarmo.

Pro: Postavy, krátká hrací doba, "cena"

Proti: Závěr, lehké hádanky

Hra mi hodně graficky připomínala Life Is Strange. Krásná grafika a zajímavý příběh, který se skoro celý odehrávál v jednom pokoji. Oddechová hra s dramatickým závěrem. Škoda, že hra není delší, ale zase je to zadarmo.

Pro: Krásná grafika, zajímavý příběh

Proti: Možná až příliš krátké