Man Enough

12.07.2010

freeware

Man Enough se ptá na jednoduchou věc: Are you man enough (to be a woman)? Jedná se o soubor 4 miniher, které běží na obrazovce současně a vaším úkolem je všechny z nich zvládat. Hra byla vytvořena v rámci soutěže No More Sweden 2010 za 32 hodin a také tento ročník vyhrála.

Každá z miniher se ovládá pomocí šipek doleva, doprava a mezerníku. Akce v jedné hře se tak promítne do všech ostatních. Začínáte s 50 životy a máte za úkol dohrát co nejvíce her (za každé dohrání je jeden bod), než všechny životy ztratíte. V průběhu hraje tématická píseň, jejíž text vám zároveň radí, co máte v jednotlivých hrách dělat.

Jednotlivé hry jsou:
Space Face - trochu podobný Space Invaders, kde máte zneškodnit červenou loď, která na vás zároveň vysílá střely.
Bromancing Saga - krátká vizuální novela o seznamování dvou chlapů s překvapivým koncem.
High Horses - s koníkem sbíráte mince a vyhýbáte se přitom jezdícím pilám.
Super Shirtless Platform Idiot Hunt for Golden Petri - s panáčkem musíte přes žebříky a propasti vystoupat po plošinkách a dosáhnout na zlatou hlavu Petriho Purha.

O hudbu se postaral Erik Sjöstrand.

Jedná se spíše o experiment než cokoliv jiného. Také, že hra soutěžila a vyhrála v několika kategoriích, takže mimo tuto soutěž může působit zvláštně.

Her založených na multitaskingu už jsem pár viděl (především flashovky), takže zrovna originalitou tento titul neoplývá. Je to spíš celkový humor vtipných miniher, kdy v jedné z nich máte zjevně zhuleného koně, který pravděpodobně blouzní a vidí něco trochu jiného než realitu, a povzbuzující hudby, která nakonec tvoří půlku zážitku. Sem tam, když v textu zazní "BE A MAN", se objeví obrázek např. nějakého kovboje z divokého západu (jeden z nich byl herec Hercule Poirota, jinak nevím). Co se ale týče samotné hratelnosti, zdá se to téměř nezvladatelné udržet se ve všech minihrách bez ztráty životů, a pravděpodobně také je. Životy se ztrácí docela rychle, takže vaším cílem ve výsledku je, aby ubývaly co nejpomaleji a vy stihli za tu dobu dohrát co nejvíce miniher, které se údajně navíc stěžují, i když jsem si toho nevšiml. Nechybí sice záznam nejvyššího skóre, ale přesto je hra namísto challenge, ve které byste se snažili překonávat svoje předchozí pokusy, spíše jednorázovou zajímavostí.

Pro: hudba, humor

Proti: relativní nehratelnost