Magic & Mayhem: Art of Magic

strategie > real-time strategie *
RPG > nezařazeno
01.10.2001 PC
, (sekundární)
Pokračování o tři roky starší hry Magic & Mayhem, které se drží svého předchůdce a znovu se jedná o real-time fantasy strategii zaměřenou na kouzlení.

Hlavním hrdinou je osmnáctiletý mladík Aurax, který se začne učit od své sestry Nadii kouzlit. Jeho vesnice je ale napadena zlým čarodějem Milesiusem, Auraxův otec je smrtelně raněn a sestra unesena, a tak začíná výprava za záchranou sourozence i celé země.

Celá hra je kompletně v 3D a hráč může využívat libovolný pohled na bojiště. Ovládáte kouzelníka Auraxe, kterému se při jeho tažení staví do cesty spousty nepřátel. V boji využijete řadu kouzel, od fireballů až po magii vyvolávající různé potvory. Na každé mapě naleznete magické portály, které po obsazení doplňují držiteli manu.

Hra obsahuje originální systém kouzlení z ingrediencí. Vaše postava má několik talismanů, které se dělí na dobré, neutrální a zlé. Každá ingredience v daném slotu vyvolá jiný efekt. Mezi jednotlivými lokacemi si můžete namíchat kouzla dle potřeby a vylepšovat si vlastnosti za nasbírané zkušenostní body.

Hrají jenom DEMO verzi plnou hru Art of Magic se mi sehnat nepodařilo.