1. Úkol: Jeď za Joem na druhou stranu města.
2. Úkol: Jeďte s Joem za svým kontaktem do restaurace.
3. Úkol: Jeďte na začátek mise.
4. Úkol: Příběhové a střílecí intermezzo.
5. Úkol: Jeďte v rámci mise a příběhu na určité místo.
6. Úkol: Jeďte se domů vyspat.

Jeďte... Jeďte... Jeďte... Furt někam jeďte...

V tomhle mě dost sr*la už původní Mafie, kterou jsem ale dohrál, protože jsem tehdá moc co nahraní ani neměl. Dvojku jsem ale v 8. kapitole zabalil. (Jel jsem totiž na druhou stranu města, kde jsem ano, svoji chybou, blbě zemřel. No a checkpoint byl zase na začátku. Byl to ten "Tak to teda ne..." moment) To ježdění je naprostý mor! Drtivou většinu hry, a to opravdu DRTIVOU, jste zalezlí za volantem! A to nejen abyste se dostali na misi a z mise, ale ono je to ježdění většinou i součásti té mise. Při takovém prodeji cigaret jsem házel salta. Tím jakkoliv sebelepší příběh hrozně rozbředne a vás vlastně i přestane zajímat. Kdyby bylo alespoň zábavné, ale vy musíte jezdit podle předpisů, jinak máte neustále za zadkem chlupatý, když si na ně nedáváte pozor. Až nyní jsem plně docenil možnost taxíku v GTA, nebo ježdění úplně přeskočit v LA Noire.

Ještě musím zmínit naprosto odfláklý český dabing. Jako když si Vito jede neustále v jediné intonační rovině i v momentě, kdy ostatní křičí "Uklidni se Vito!", je něco špatně. Ale jinak to není zle udělaná hra, jen je to ježdění hrozná nuda a cpou ho všude. Na zbytek příběhu se však raději podívám v nějakém sestřihu na YT a budu tak spokojenější.
Asi největší zklamání tohoto roku. Hru, která měla potenciál stát se nejlepší hrou posledních let dokonale zadupali do země Američani vyznávající styl Dej málo, vydělej hodně. Jejich DLC systém sice z hlediska peněz chápu, jako hráč a fanoušek prvního dílu mám chuť popadnout luparu (která mi mimochodem ve hře chyběla) a jít do Take 2 vysvětlit, že takhle tedy ne.

Pro: slušný (ale osekaný) příběh, soundtrack, Joe, cover systém, Joe, Empire Bay, Joe...

Proti: Krátká herní doba, možnost mít u sebe klidně všechny zbraně a mnohem víc

stejně jako u prvního dílu se tato hra stala legendou, a to rozhodně zaslouženě. proč si jen tak neužít promakané prostředí které je opravdu krásné. Postavy se mi zalíbili jen Vito a Joe prostě dvojka která jen tak neomrzí a joeovi hlášky jsou k nezaplacení. Paní nemáte u sebe zrcátko? protože se právě ted vidím ve vašich kalhotkách. To jsem se nasmál tak že jsem to povídal všude. Grafika je opravdu krásná nic jiného k tomu nelze říct. příběh je napínavý a nelze mu něco vyčítat. Henryuž se mi od začátku nelíbil a když jsem zjistil že je to práskač tak mě to docela ranilo :D Příběh není ale tak dlouhý asi tak cca 17 hodin teda pokud ještě budete při misích dělat blbosti a nebo mimo mise. Hudba vás určitě nezklame je hodně záživná! aut je tam docela dost a budou se vám líbit.
celé hře dávám 90% no žádné hře jsem ještě nedal 95 až 100% a to proto že mě žádná hra tolik neopřekvapila

Pro: grafika,příběh,hudba,postavy,nápadidost,auta

Proti: koupil jsem na xbox 360 a propadávám se snad všude hrozné. příběh není tak dlouhý

-1 +6 −7
Mafia II má svoje mouchy. Má jim opravdu dost. Jenže asi to je mnou, ale já v téhle hře viděl jen to dobré. Asi u žádné hry mě nepřepadne taková nostalgie jako u této. Zároveň mě ale mrzí, jak to celé dopadlo. Hra měla určitě navíc.

Pro: Grafika, Empire Bay, jízdní model, soundtrack

Proti: Strašné krátká herní doba, přestřelky se stávají stereotypem, nevyužitý veškerý potenciál (a že ho něco bylo)

-2 +5 −7
Vážně?
Na hru jsem se těšil, po několika trailerech a věřil jsem, že bude stát na dobrém příběhu a vysoké realičnosti. Téměř jsem se dočkal. Až na tu realičnost.

Vito se na začátku hry jeví jako vcelku slušný dobrák. Jeho rodina má problémy, tak dělá to co dělá a je tam kde je. Vito prostě potřebuje peníze pro rodinu, tak se dá na "mafiánství", ale pořád to není bezcitný parchant.
Ale je tu první mise s Joem a zabití 10-15 policajtů je pro Vita brnkačka. Nemá žádné výčitky svědomí. Přece potřebuje peníze na zaplacení dluhů a zabití několika nevinných chlapů dělajících svoji práci k tomu přece patří. Ať jejich rodiny skončí na ulici.

Takový Vito je? To je ten správný hrdina do hry, během které se chová jako slušný chlap, který jako bokovku dělá mafiána?
To vývojáři mysleli jenom na tupou akci a kašlali na trochu smysluplnosti? Ano je to tak. Hra se stala zklamáním a ani dobrý příběh to nezachrání.

Pro: řízení auta, příběh, zvuky zbraní

Proti: nerealičnost

-3 +7 −10
Mafia je snad nejlepší česká hra kterou jsem hrál. Tedy jen druhý díl. U prvního dílu jsem viděl jen videa, ale myslím, že to vůbec nevadí. Podle mě je a vždy bude nejlepší mafián Vito Scaletta. Oproti Tommy Angelovi je Vito typ mafiána který se neřídí emocemi. Když má někoho zabít udělá to bez mrknutí oka a to se mi na Vitovi hodně líbilo. Nejen to jak reaguje bez emocí, ale také hlášky s Joem. Oba dva jsou snad nejlepší dvojka celé mafii a jako druhý Tommy a Paulie. Ale abych furt mafii jen nechválil řeknu i zápory a to DLCčka snad jediný dobrý příběh je s Joem, ale příběhy s Jimmym? Kdo to ksakru vůbec je? Kdyby se objevil v hlavním příběhu tak to pochopím ale vůbec se tam ani nemihne tak k čemu tam byl? Podle mě tam byl úplně zbytečně.

Pro: Hlavní příběh, Hlavní postavy, souboje, hlášky, DLC s Joem

Proti: Vedlejší příběhy s Jimmym, nedokončený druhý díl

-4 +11 −15
Hodně přeceněná hra. Mnoho věcí naprosto kazí dojem. Jako například dabing. Ten se už snad víc zkazit nedal. Jedno sprosté slovo za druhým. Ne že bych byl nějaký slušňák. Ale když v jedné větě každej, i obyčejný barman kterého neznáte, průměrně řekne dvakrát slovo ,,zkurvený" a ,,doprdele". Už to začne vadit. Například věta ,,Má tady ještě kurva někdo zkurvenej problém se zkurvenejma penězma." už je vrchol přehnanosti. Hlavní hrdina se snaží být děsnej tvrďák a pan chytrej. Po městě jsou benzínky kde můžete tankovat, ale nezažijete, že by ve vašem autě došel benzín. Policie na překročení rychlosti reaguje ale ježdění přes park a na červenou jim nevadí. Nemůžete používat vlastní auto, protože při první misi kterou se pokusíte udělat ho stejně jednou budete muset někde nechat stát a jakmile se vzdálíte, auto zmizí. V obchodech si můžete koupit maximálně pár druhů oblečení... Ale mimo to, má celkem slušnou grafiku a hratelnost. Myslim že 60% na to sedí.

A na závěr bych rád podotkl že neuvěřitelně kopíruje GTA4.

Pro: grafika, hratelnost

Proti: dabing, málo možností

-8 +7 −15
Neskutečná hra, která i po letech sklízí obdiv a úspěch. Pamatuju si, když jsem ještě v 2010 měl starý počítač, to byl boj to rozjet na té sestavě, ale 30fps tam bylo a to tehdy bohatě stačilo. Není potřeba rezencovat, kdo tuto hru nezná, jakoby nebyl.
-8 +4 −12
Stokrát lepší než jednička a to po všech stránkách. Charaktery nejsou tak trapný a umělý jako v jedničce. Pro mě rozhodně velké plus. Grafika je stokrát lepší a konečně do rukou dostáváte skutečnýho parchanta..., teda vlastně člověka pro kterého není nic svatějšího než jeho rodina a kariéra. Technická stránka hry je zvládnutá taky dobře, stejně jako přerod města po příběhovém "intermezzo".

Hra mi přišla mnohem přirozenější o proti jedničce, kde umělost jde cítit v každém coulu hry od pohybu postav až po závěrečný credits.

Pro: mnohem lepší než jednička

-11 +9 −20
Hra rozhodně patří mezi ty, co jsou nadhodnoceny. Herní čas je 11 hodin a to jsem po prvních pěti kapitolách už vypínal videosekvence, které jsou většinou velmi nudné. Co kapitola, to 2 - 5 videosekvencí a jedna videosekvence měla vždy několik minut. Tudíž se nebojím tvrdit, že ty videa by mi to natáhli na 14-15 hodin. Nicméně v češtině je to zábava, když hrajete ale english, hra stojí za ránu obuškem. Jen pár opravdu akčních misí? To jako vývojáři myslí vážně? Jednička má ve všech ohledech navrch. Tu je hezká grafika jen v prostředí a vozidlech. Obličeje jen u pár postav (u vaší jako hráče), další jsou rozmazané, bez detajlů, odfláknuté. Hra se prostě až dokonce jen rozjížděla, nerozjela se (poslední misi nebudu považovat za dobu, kdy hra byla už rozjetá). Pokud nám vývojáři u třetího dílu neslíbí delší herní čas, či rychlejší vývoj do akčnějších situací, tak asi ani nezahraji. Tady jsem trávil moc času cutscénama, jízdama autem (mnohdy jsem se u toho i vztekal, když vám někdo schválně jede do protisměru) a rvačkama. Např. učení se boxu ve vězení, když už potom nezažijete žádnou rvačku mimo tu, kterou si z nudy vyvoláte na ulici. No verdikt jen 70 %. Nejsem zastáncem vlastenectví a podobných hovadin. Nebudu dobře hodnotit hru jen proto, že je tuzemská. Radši si zahraji první díl, abych tohle dobře spláchl.
-11 +2 −13
Srovnávat jedničku s dvojkou je jako nebe a dudy. Na druhé pokračování jsem se těšil převelice. Grafika se ohodně zlepšila, ale příběh narozdíl od jedničky ani tak nebyl mafiánský spíš jako takový pro něco. Asi poslední tři mise už byli opravdu napjaté a začínalo to nabíhat. Celkově vzato - úžasná hra, ale na jedničku to nemá.

Pro: Lepší grafika, více možností.

Proti: Příběh se rozjíždí příšerně pomalu.

-13 +2 −15
hra je dokonalá
- výborný přiběh a dabing
-grafika také ujde
-několikrát dohrané a nikdy nepřestalo bavit
-vtipné scény

Pro: příběh,grafika,dabing,velká mapa

Proti: nic

-17 +3 −20
Kde môžete afroameričanov zrážať autom? Kde môžte afroameričanom nabiť držku? Kde? No predsa tunaky. Benzín sa leje na Poliakov, v rámci korektnosti.
BEST OST: https://www.youtube.com/watch?v=npAmL15QmYM
Bol tam homoš? Nevšimol som si, pretože je to jedna z posledných dobrých hier.
PS: Nie som rasista rád si pozriem dobrú afroamerickú komédiu z Ameriky, kde afroameričania prdia pri stole.
PSII: Dúfam, že som dostatočne krát použil slovo afroameričan, v rámci korektnosti.

Pro: svet počas príbehu

Proti: svet po príbehu

-30 +4 −34