Madness Interactive

01.08.2003

freeware

Značka Madness je ve světě známá hlavně díky brutálním videím vytvořeným ve flashi. Například série Madness Combat čítá již přes osm dílů a toto číslo ještě v budoucnu s největší pravděpodobností naroste. Madness se mezi své fanoušky dostává znovu, tentokrát však jako hra, jež je volně ke stažení.

Nyní se můžeme i my, hráči, ponořit do drsného světa, plného bizarního násilí a hektolitrů krve, jež nemá hranic a pohltí svou neutěšenou brutalitou. Země už není tak pěkným a útulným místem a ve čtvrtích dříve poklidných městských ulic zuří výtržnické boje. Samotný "story mode" je příběhem pomstychtivosti, který jasně spěje k chladné vraždě místního šerifa, jenž hlavního protagonistu sprostě podrazil. Během své cesty narazíte na nejrůznější nepřátele, na ta nejpodivnější možná úmrtí a především na velké množství zbraní (od policejních obušků po laserové pušky), jež k Madness neodmyslitelně patří. Ve hře narazíme také na jet-pack a nechybí ani bullet-time.

Krom již zmiňovaného příběhového módu je k dispozici také několik modů s charakteristickým zaměřením, kterým se zde říká Challenges (Matrix, Zombies, Knifing Around, Lasers) v nichž budete moci prokázat své pravé zabijácké schopnosti + mod Experiment, kde si můžete libovolně přidávat nepřátele a zbraně.

Madness Interactive byl krátce po vydání herní komunitou úspěšně přijat a dodnes je perfektním příkladem "freeware" rubačky.