Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

M1 Tank Platoon

M-1 Tank Platoon

1989
1990
23.10.1992
90
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

M1 Tank Platoon je taktický simulátor tankového boje, klíčové postavení, ve kterém mají tanky M1 Abrams, jež si vydobyly status hlavních bojových tanků ozbrojených sil Spojených států amerických. Dílo, simulující práci tankisty a současně vedení tankové bitvy, hráče obsazuje do role velitele tankové čety NATO, čítající až čtyři tanky, jež ve smyšlené kampani odehrávající se ve střední Evropě, musí čelit vojenským uskupením států Varšavské smlouvy. Ve hře, dávající okázale najevo technologickou vyspělost západního bloku, to mimo početní převahy protivníků, je znát především v roce uvedení titulu na trh, kdy stále probíhala studená válka.

Žánrová kategorizace, zařazující hru jak k tankovým simulátorům, tak do skupiny válečných strategií, má oporu v tom, že hráč boj řídí, tzn. vydává příkazy všem vlastním jednotkám, z mapou opanovaného taktického režimu, přičemž se ale v kterémkoli okamžiku smí vtělit do posádky libovolného z tanků pod svým velením; s výjimkou nabíječe titul hráči v tanku M1 Abrams umožňuje zaujmout jakékoli místo – dovoluje být řidičem, střelcem i velitelem. Jako člen osádky tanku hráč může lépe nakládat s potenciálem dané pozice a má k dispozici výhled z vozidla, který mu z herního světa zprostředkuje informace, jež se v taktickém módu nedozví.

V možnosti vidět očima osoby na bitevním poli tkví přínos průzkumných vrtulníků, povoláním, kterých si ve vybraných misích lze pomáhat. Mezi další druhy podpůrných jednotek patří útočné helikoptéry, systémy raketového dělostřelectva M270 MLRS, útvary starších primárních tanků armády USA M60 Patton a pěchotní oddíly. Zbraňovému arzenálu pěchoty dominují protitankové řízené střely M47 Dragon, okolnostmi jejichž použití hra vytváří nemalý prostor pro odlišení dobrých stratégů od špatných: bitvy mohou vyhrát, nicméně podmínkou jejich nasazení je, že vojáci opustí obrněné transportéry – to je učiní velmi zranitelnými nepřátelskou artilerií.

V r. 1998 hře vyšlo pokračování – M1 Tank Platoon II. Jeho vlajkovou lodí je vylepšená verze tanku M1 Abrams, označená M1A2. Sequel je, na rozdíl od prvního dílu, vyvinutý pro MS-DOS, tedy určen pro platformu MS Windows.


Poslední diskuzní příspěvek

Jo tak na twitru. Na FB mi to furt házelo nějakou franckou stránku....Dík.

First impression - too much polygons :)

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.