Lovecraft Game

28.11.2008

freeware

Lovecraft Game je cactusovým příspěvkem do soutěže „TIGSource Commonplace Book contest“.

Lovecraft Game je jednoduchou explorativní/akční hrou. Jste bezejmenným poutníkem v bezejmenné zemi. Tuto zemi obývají nebezpečné příšery a zvláštní lidé. Všude okolo jsou cesty, vedoucí do všech směrů. Je jen na vás, jakou z cest se rozhodnete následovat. Svoji postavu ovládáte klávesami WASD a pomocí myši směrujete kameru a zaměřujete nepřátele. Když se dostanete do problémů, použijete zbraně: samopal (levé tlačítko myši) nebo brokovnici (pravé tlačítko myši).

Celou hru se na obrazovce objevují krátké zprávy informující vás o tom, co si vaše postava myslí a co slyší. Taktéž je možné mluvit s přátelskými postavami. Všechny texty ve hře se objevují na kartách ve stylu němých filmů. Celá hra se stylizuje do starého černobílého filmu, čehož je kromě již zmíněných titulků dosaženo šumem a efektu „rybího oka“. Všechny kresby ve hře jsou navíc kresleny hrubými, nejistými tahy.

Hra končí ve chvíli, kdy zemřete, nebo když už máte vše prozkoumané a se všemi jste mluvili. Ve hře je možno nalézt mnoho odkazů a motivů na dílo H. P. Lovecrafta.

Pan Lovecraft je sice kultovní spisovatel hororu, ale dle mého názoru (a vlastně i jeho) dobrým spisovatelem nebyl. Četl jsem dvě sbírky jeho povídek, kde mě absolutně nebavily ty hlavní, a sice V horách šílenství, kde mě Hory šílenství nudily a nedočetl jsem je a Šepot ve tmě, ze kterého jsem přečetl dvě stránky. Na druhou stranu, v té první se mi velmi líbila Hrůza v Dunwichi a v té druhé Barva z vesmíru. Proč o tom vůbec píšu? Protože jsem přečetl dost na to, abych v této hře mohl najít nějaký odkaz, něco, co by připomnělo dílo páně Lovecrafta. Želbohu, nestalo se. Hra je sice zajímavá, co se týče zpracování, ale z hlediska zábavnosti je to absolutní odpad. Prostě chodíte v krajině nakreslené tužkou, či chcete-li v malování a střílíte "věci", které jdou za vámi.

Pro: Zpracování