Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Little Fighter 2

77
46 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > bojová *
Forma:
freeware
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
18.01.2002 PC
Vývojáři:
Marti Wong, Starsky Wong (sekundární)
Oficiální stránky:
http://www.lf2.net/
Little Fighter 2 (LF2) je hlavně v Asii populární hack and slash mlátička, na které koncem roku 1999 začali pracovat bratři Wongové pocházející z Hong-Kongu. Už 25. ledna 2000 vznikla první verze hry (verze 0.1), načež následovala celá řada updatů (viz níže).

LF2 nemá žádný příběh, cílem hry je vždy jen zlikvidovat protivníky, což můžete učinit s kamarády (až 4 hráči u jednoho PC nebo až 8 hráčů přes LAN), nebo lze využít pomoci až 7 postav ovládaných AI.

Hráč si může vybrat jednu z 11 základních postav + lze "odemknout" a hrát za dalších 13. Všechny základní postavy kromě Template mají několik speciálních schopností, které se vyvolávají kombinací kláves (např. Defend + šipka doprava + Attack - podobný styl jako ctrl + alt + delete). Postavy mají dva ukazatele - hp (zdraví) a mp (mana potřebná pro ability).

Hra nabízí několik modů - VS mode, Stage mode, 1 on 1 championship, 2 on 2 championship a Battle mode. Nejzajímavější je asi Stage mode, kde s vybranou partičkou až osmi hráčů procházíte několika "stážemi", které jsou rozděleny do menších úseků. Samozřejmě čím jste dále, tím jsou nepřátelé tužší a je jich víc. Na konci každé stage čeká boss. V Battle mode proti sobě stojí dvě armády (lze navolit jejich velikost). Bojuje se dokud jedna armáda není kompletně vyhlazená. Náplň zbylých modů lze vyčíst z jejich názvů.

Ve hře lze využívat řady předmětů, od bedny, kterou můžete hodit protivníkům na hlavu, přes bumerang, až třeba po mléko a pivo doplňující životy a mp.


Poslední diskuzní příspěvek

Nutno dodat, že Hero Fighter je v současné době v alpha stádiu a ranec věcí tam chybí. Respektive je to totálně nehratelné, proto jsem na to…

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 85
Naproto parádní odreagovávačka, kdo nehrál měl by zkusit. Charakterů je tu několik, každej má jiný styl boje, jiný ability, takže si vybere (snad) každý. Mě nejvíc sedl Henry, kterej situaci kontroluje ze zálohy a vysílá smrtonostné šípy. Jeho nejlepší abilitou je hra na flétnu, kdy nepřátelé okolo něj začnou levitovat a HP jim prudce klesá :)
Vzhledem k typu hry nemůžete čekat žádný příběh, prostě si vyberete postavu, případné spolubojovníky a jde se rubat. S kámošem si to můžete rozdat ve versus modu, nebo s nim projít stage mod, což je několik úrovní s daným počtem nepřátel, které musíte porubat abyste se dostali dál. Počet nepřátel roste podle toho kolik spolubojovníku (třeba i ovládaných AI) máte s sebou. V určitých případech je postav na obrazovce tolik, že i solidní procesor se zakucká a vy budete mít problém najít svojí postavu :)
Bohužel ovládání není zpočátku moc jasné a to odrazuje docela dost lidí, takže rozhodně doporučuju přečíst si readme, kde jsou vypsány všechny ability + jakou kombinací se vyvolávají.

Pro: odreagovávačka, postavy a jejich ability, počet nepřátel, stage mode

Proti: bez příběhu, zpočátku ovládání

+7
  • PC 75
Jedna z velmi známých freewarových her, která je velmi dobře zpracovaná. Nabízí velké množství charakterů, kde si každý vybere svého oblíbence. Dále nabízí několik herních módů, které velmi prodlužují herní dobu, ať už hrajete kooperativní „stage mód“, nebo klasický „VS mód“, popř. "šampionát" (1 na 1, nebo týmový), nebo zcela originální "battle mód", kdy si nejdříve vyberete armádu podle svých představ a posíláte ji na armádu nepřítele, zkrátka je vždy o co stát. Pravá zábava to ovšem začne být hlavně v multi-playeru, a´t už na jednom počítači či po síti. Opravdu jedna z nejlepších freewarovek co znám, navíc když je zadarmo, tak proč jí alespoň nezkusit?

Pro: Charaktery, Módy, multi-player

Proti: v singe-playeru po čase stereotypní

+5