Lightmatter je logickou hrou stojící na mechanice "stín je láva". Chodíte po areálu výzkumného střediska Lightmatter a snažíte se manipulovat se světelnými zdroji tak, abyste mohli dojít na správné místo, pro další světelný zdroj a nebo přímo do cíle.

V první řadě mě hra okouzlila svou minimalistickou, a přesto velmi detailní grafickou stylizací. Příběh vyprávěný podobným stylem jako v Portalu mi sedl. Občas jsem se pousmála nad absurditou situace a jindy mi zdejší vědátor lezl pěkně krkem. Logické hádanky mi místy daly pěkně zabrat. A postupně přituhovalo. Hra sice zabere asi jen 4 - 5 hodin, ale že se u ní zapotíte Vám garantuju. Mně úspěšně zavařila mozek a to těsně před koncem. Nakonec jsem ji však na jeden zátah dohrála a byl to velmi pěkný herní zážitek, na který jen tak nezapomenu a milovníkům logických her jednoznačně doporučím. I když je pravda, že bych se za dvojnásobnou dávku výzvy a herního času určitě nezlobila.

Ke hře toho nemám víc co říct, nejlépe si ji zahrejte sami. Její úvod je na Steamu zdarma a pokud Vás dokáže zaujmout, stejně jako mě, můžete si pokračování dokoupit a vývojáře podpořit. Nebo třeba počkat na slevu.

Pro: Grafická stylizace, herecké výkony, herní mechaniky, logické hádanky, jejich úroveň a obtížnost, prostředí

Proti: Herní doba (pro někoho)