Lighthouse: The Dark Being

1996

Lighthouse: The Dark Being je point 'n click adventura z vlastního pohledu, která svým zpracováním nejvíce připomíná hru Myst. Hráč se v ní ujímá role blíže nespecifikovaného hlavního hrdiny nebo hrdinky v právě zakoupeném domě na pobřeží Pacifiku ve státě Oregon. Vaše postava se podle svých poznámek věnuje psaní, ale momentálně se jí nedaří a proto se rozhodla změnit místo bydliště. V sousedství se nachází maják, který obývá výstřední doktor Jeremiah Krick se svou malou dcerkou Amandou. Jednoho dne do majáku udeří blesk, ten posléze začne vydávat zvláštní světlo a hlavní postava od doktora obdrží tajemný dopis, ve kterém ji vyzývá, aby přišla do majáku a dala pozor na Amandu. V dopise je i tajemné varování před stvořením nazvaným "The Dark Being". V majáku dojde k únosu dcery právě tímto stvořením pomocí portálu do paralelního světa. Hráč je v tomto světě nucen doktora a jeho dceru zachránit a zlé stvoření zneškodnit.

Lighthouse: The Dark Being z dílny softwarového giganta Sierry je hra, která k dovyprávění příběhu využívá ve své době módních služeb digitalizovaných herců. Kromě PC, kde hra vyšla ve verzích pro DOS i Windows v rozsahu 2 CD, vznikl i port na Macintosh.

4Special - Jj, ja taky. Na toho ptaka s kladivem se neda zapomenout.:0) Kazdopadne Lighthouse konecne mam (proto jsem ho taky nahodil) a v nejblizsi dobe (az se dostanu se svymu PC) ho prubnu.