Poslední rozloučení s Max a Chloe bylo překvapivě důstojné. Sice délka je žalostná, ale zato je tato epizodka opravdu emocionální a uzavírá celý kruh, takže každý fanoušek série by si ji rozhodně neměl nechat ujít. Kromě všech atributů původních her, jako jsou atmosféra, soundtrack a animace, potěší také návrat původních dabérek.

Pro: emoce, příběh, postavy, atmosféra

Proti: délka

Tahle epizoda je odměnou za celé hraní obou sérií. Dvě hlavní postavy Max a Chloe si zde užívají poslední den, než se jejich životy navždy změní. Je to jejich rozloučení jak mezi sebou, tak i s hráčem. Je možná trochu paradoxní, že to je vlastně prequel prequelu, ale to je na celé téhle epizodě možná to nejlepší, protože vidíme obě holky ještě jako děti, ničím neposkvrněné a radující se ze života. Navíc i délka není úplně špatná, zabralo mi to skoro 2 hodiny, na což se třeba některé Telltale hry měly problém dostat i s "regulerními" epizodami.

I když se celá epizoda odehrává jen v Chloině domě a během pár hodin, tak i přesto toho stihnou obě postavy dost. Vzpomínky na dětství, které právě opouští, mají své velké kouzlo. Člověk se často pousměje těm roztomilým a naivním představám a hláškám, ale přesto ho to pohladí na duši. Nejvíc se mi líbila četba gamebooku, který holky kdysi napsaly. Projel jsem si všechny možnosti a smál se po celou dobu. Hra na pirátky byla taky krásná a nostalgická.

A ten konec, to je Life is Strange se vším všudy. Takhle prostě končí dětství. Ani se nenaděješ a jsi takřka dospělý, ale za jakou cenu :( . Bude se mi po obou dívkách stýskat. Už dneska vím, že si jejich dobrodružství ještě někdy projedu, už jen kvůli tomu, že hraní Life is Strange mi přineslo plno emocí a zážitků, které jsem v jiných hrách takřka nepoznal. Mějte se kámošky.

Pro: Max a Chloe, dětství a vzpomínání, pirátky

Proti: je to konec jedné ságy

Farewell je poslední a jen velmi krátká bonusová epizoda. Fanoušci budou nadšení - je radost znovu vidět (a slyšet!) Max a Chloe, dívat se, jak si spolu bezstarostně hrají a co všechno tyhle dvě nejlepší kamarádky vymýšlely, když byly ještě malé děti. Celé je to takové milé a úsměvné a vrátí vás to znovu do dětství, zároveň vás ale bude v hloubi duše tížit pohled na Chloe, v té době vynikající studentku plnou života, protože víte, že co nevidět se jí život obrátí vzhůru nohama a v Before the Storm z ní bude kompletně jiný, zlomený a opuštěný člověk. Ale radostné pocity převáží a vy si zakážete na to myslet, protože stejně jako Max si budete chtít užít tenhle poslední den před tím, než dáme všemu sbohem.

No a pak, příliš brzy, přijde konec. A to by nebylo Life is Strange, aby nám tvůrci nebodli kudlu přímo do srdce. Všechny dobré pocity ze hry zmizí a následuje jen zklamání. Proč? Proč tahle epizoda nemohla být jen o tom jednom bezstarostném dni? Proč už se Max po tom všem nikdy neozve? Proč Life is Strange nikdy nemůže skončit dobře? Ten konec prostě zničil výsledný dojem z jinak naprosto skvělého prequelu. Škoda.

Pro: návrat Max a obou dabérek, atmosféra dětství

Proti: velmi krátké, konec hry se opravdu nepovedl

Bonusová epizoda přináší krátký příběh z minulosti s mladou Max a Chloe těsně před jednou významnou události z původní hry. Holky tráví společný čas u Chloe doma a vzpomínají na časy, kdy byly ještě menší. Hrají si nostalgicky na pirátky a podle mapy hledají tehdy zakopaný poklad. Do toho všeho se ale Max snaží Chloe sdělit, že se za pár dní její rodina bude stěhovat do Seattlu.

Herní doba je zhruba na hodinku, ale je plná příjemné nostalgické zábavy. Hledání pokladu mě dost bavilo, přitom jsem bedlivě zkoumal, jak tenkrát Pricovi žili a jaký vlastně byl Chloin otec William.

Celkově je to vlastně i podle názvu jedno krátké rozloučení s ústřední dvojicí Max a Chloe. Obě holky mi budou chybět. A samozřejmě tam museli dát ten smutný závěr, protože není nad to si na konci hry zase zabrečet.
Herní výzva 2018 - 8. "V zemi nikoho"

Pro ty, co hráli původní hru a obě holky jim přirostly k srdci, tak je to povinná, i když nic moc navíc přidávající záležitost. Jedno oko nezůstane suché.

Pro: úsměvné a dojemné zároveň

Proti: pouze pro fandy původní hry

Roztomilý bonus k poměrně depresivnímu konci LIS: Before the Storm. Soundtrack super. Jen bych čekala herní zážitek delší než 30 min. Ráda se ke hře vrátím.

Pro: Soundtrack