LiEat I

LiEat: The Lie-Eating Dragon and the Vermilion Vampire

26.04.2014

freeware

Dějství prvního LiEatu se soustřeďuje na postavu šejdíře jménem Teobald "Leo" Leonhart a jeho chráněnky Efiny. Toto duo je pozoruhodné tím, že preferuje spíše neustálé kočování před usedlým životem na jednom místě. Mají rádi, když nejsou ničím vázáni a k ničemu nuceni. Leo a Efina se živí převážně tradingem cenných informací. Pro úplnost se sluší ještě uvést dvě důležité poznámky – Efina není jen tak ledajaké děvče, za prvé je drak a za druhé – patří mezi tzv. LiEatery (pojídače lží). Dokáže odhalit pravdu od nepravdy a lež zhmotnit a strávit.

Leovy a Efininy kroky nyní směřují do Vermilion Town. Neplánují se tu zdržet dlouho. Maximálně dva dny. Městečko vypadá útulně a mírumilovně, až nás to děsí. Všude klid, ani by člověk nevěřil, co se chystá. Vermilionskou idylku narušuje otřesný zločin – vražda. Pověrčiví měšťané se obávají, že se zde znovu usadil Vampýr z Vermilionu. Tuto děsivou teorii podporují i záhadné zvuky a ještě tajuplnější události, jež se v okolí náhle začínají odehrávat.

Všechno se rozhodneme pečlivě prozkoumat… a trochu se u toho i zapotíme. Dojde totiž i k tahově ovládaným soubojům.

LiEat I je vedle freeware verze též k dispozici v placené variantě (Steam). Ve steamovském trilogy bundlu byla vylepšena grafická a technická stránka hry, součástí je i soundtrack a seznam Steam achievementů.