Lexi-Cross

1991

Lexi-Cross je logickou simulací televizní soutěže, která se odehrává v budoucnosti, ale pravidla má podobná těm dobovým. Stylizace modelů postav a prostředí je tedy sci-fi, zatímco hratelnost je poměrně klasická.

První část připomíná hru Battleships (Loďě), kdy má každý z hráčů svou herní plochu a snaží se odkrývat šedá políčka, což dělá do té doby, než narazí na černé. Šedá políčka reprezentují slova a černá mezery mezi nimi. Druhá část se pak velice podobá známé soutěži Wheel of Fortune (u nás Kolotoč). Hráč si nejprve zatočí kolem, kde jsou různé bodové odměny, a poté se snaží na již odkryté ploše uhádnout písmeno, čímž se mu odměna připíše a je blíže k vyluštění hádanky. Slova přitom netvoří souvislý slogan, ale jsou rozmístěna na ploše ve stylu hry Scrabble. Každý z hráčů má stejná slova a tajenku, ale jinak rozmístěná. Tajenkou je pak nějaké slovo, které je společným tématem pro výrazy na ploše. Také lze místo prázdných černých polí narazit na různé bonusy, které zpříjemní, nebo zhorší hráči situaci.

Hra obsahuje více než úctyhodných 600 hádanek. Možné je hrát ve dvou, proti počítači (robotovi) nebo dokonce sledovat souboj dvou počítačů proti sobě. Hra umožňuje zvolit základní informace o postavě a přizpůsobit její vzhled. Grafika je typu VGA s 256 barvami.