Let's Explore: The Jungle - With Buzzy

Buzzy: Let's Explore - The Jungle, Let's Explore the Jungle (Junior Field Trips)

14.11.1995

Let's Explore the Jungle je jedna z dětských výukových her ze série Junior Field Trips. Jak již název napovídá, děti se zde podívají do africké, amazonské a asijské džungle. Hra jim předvede, jak žijí opice, mravenečníci, hadi, piraně, panteři, papoušci a mnoho dalších zvířat. Každá scéna obsahuje množství interaktivních objektů (ptáci se líhnou z vajíček, opice se drbou v kožichu, květy rostlin rozkvétají, atd.) a k většině z nich lze zobrazit plně namluvený encyklopedický záznam, který dětem sdělí základní informace (která zvířata jsou jedovatá, jak rychle roste bambus, atd.). Zároveň lze kdykoliv vyvolat mouchu Buzzy, která doplní nějaké zajímavosti, nebo upozorní, na co se zaměřit. Výuková část nemá žádný konkrétní cíl či děj, pouze se jedná o sérii scén, kde si děti vybírají, co je zajímá.

Kromě výukové části je dostupná také pětice miniher. Jedná se o hledání slov prohazováním písmen, hledání výřezu obrázků, vědomostní kvíz, omalovánka (včetně míchání barev) a lovení mravenců jazykem mravenečníka. Hra je určena dětem ve věku 3-8 let.

Dal by se sem zkopírovat můj komentář k Let's Explore: The Farm - With Buzzy. Džungle je velmi podobně zpracovaná, i když v tomto případě má téměř pětiletá dcera prolétla jednotlivé obrazovky výrazně rychleji, než u Farmy. Připisuji to tomu, že ačkoliv jsou divoká zvířata v podstatě zajímavější než hospodářství, tak zde o hodně více vyniká, že ani po kliknutí nedělají zvířata nic zajímavého. Takže takové hm, pěkný, jdeme dál. Zároveň jsem měl zde větší handikep s angličtinou i se znalostmi, protože dost často jsou zde dost specializovaná jména zvířat a člověk o nich moc neví, a dítě čekat na to, až něco přeložíte ve slovníku, samozřejmě nebude. Tím rychleji jsme se dostali k omalovánkám, které opět sklidily největší úspěch.

Celkové hodnocení: Dobrá