Lethal Dose

06.06.2013

freeware

Lethal Dose je v podstatě jakousi přehlídkou cutscén, hutně proložených QTE sekvencemi, v nichž děj ovlivňujete skrze "arrow" klávesy a mezerníkem.

Sledujeme příběh nájemné vražedkyně s jedinečným talentem pro čisté odklízení cílů. V šesti mini kapitolách jsou nám předkládány určité osoby, které musíme co nejsnáze sprovodit ze světa a bez odhalení, např. vsypáním kyanidu do drinku. Během hraní postupně nahlédneme do pozadí událostí, jež předcházely dráze sólo vraždění.

Tvůrce tímto titulem vzdává hold noir filmům a temným detektivkám čtyřicátých let dvacátého století, takže srdce této hry tepe převážně v archaickém detailním černobílém rytmu s aranžmá odkazujícím k jazzové scéně.

Nula procent? Dobrá, možná jsem ovlivněný. Tím, že jsem horší hru nehrál.

Stačí stáhnout 20MB soubor a hned začít hrát. Žádná instalace, speedrun pod 12 minut.
Začne to nadějně. Příjemná černobílá grafika, příjemná noirová hudba, ovládání typu interaktivního filmu.
Ale z hry jsem nepochopil o co jde; proč dělám, co dělám, co to vlastně dělám. Když začíná mise, nevím koho a proč mám zabít. Pouze na konci mise se dozvím koho jsem zabil. Ani hlavní linie není snadno pochopitelná. Můj tip je, že protagonistka převzala práci vraha po svém popraveném milém a nechává se najímat na cíle, které poslaly jejího milého na šibenici.
Během hry jsem také ani netušil, kam mám jít. Občas jsou tam popisky "go to the elevator", občas popisky okolí "target". Ale až příliš často jsem bloudil celým prostředím. Pak náhodou jsem narazil na schody a objevil jsem se v jiném patře. Kdo je můj cíl jsem musel tipovat a zkoušet přijít k jednotlivým lidem. Pak stále dokola – náhodně procházet prostředí, dokud nenarazím na místo, kde se něco stane. Poslední mise byla jeden velký bug, kdy jsem chodil sem a tam bez cíle a náhodně přecházel do jiných místností. Závěrečné scény mi jen problikly.
Naprosto nedoporučuji.

Walkthrough: Staff room se aktivuje zhruba ve středu. | Do druhého patra se dostanete naražením do stěny vpravo. | Nejprve vyzvedněte drink u baru. | Pravá sklenička, pak odejděte. | Uprostřed je naznačené schodiště, jděte do toho spodního výklenku. To opakujte dvakrát. Přejděte k muži samotnému u stolu. | Na ulici jděte k autu. | Jděte do metra. Je vpravo po chvíli chůze. V metru jděte těsně kolem stěny. Automaticky pak nastoupíte a až dojedete, vyjděte ven. | Nyní to bude dlouhá cesta dolů a doleva. Dlouho dolů k parkovišti, od něj doleva zase dlouhou chůzí. Jděte kolem budovy. Je to poslední budova před železnicí a je u silnice. | Uvnitř jděte stále rovně. Budete stále přeskakovat z místnosti do místnosti (Zdá se to jako jeden velký bug.). Pokud ne, tak se tam chvilku motejte, dokud se netrefíte na správné místo. (Mělo by to být někde vprostřed.) V první místnosti vlevo u bílé postavy, ve druhé místnosti uprostřed, ve třetí místnosti uprostřed mírně vpravo. | Policistovi uniknete tak, že poběžíte doprava, minete postranní uličku a až potom zahnete nahoru. Polda proběhne a vy se vydáte zpět vlevo. Doběhnete ke kolejím, kde se vydáte nahoru podél vlaku až k lokomotivě, protlačíte se kolem odpadků a finito.

Pro: Sympatická grafika a hudba, krátké.

Proti: Zabugované, tragická orientace ve hře, bloudění, špatně podaný příběh.