@HoricGAMER (komentář): Za to mínusko 'komunita' si zaslouží strhnout hra tak 20%. Je to totiž rozhodující hrací prvek. Nikdy nehraješ sám, vždy v týmu a je to o štěstí chytnout slušného hráče. Vím to moc dobře z Doty. Neříkám, že je LoLko nějak špatná hra nebo tak, ale jak lolkaři, tak dotaři by měli projevit trochu pokory oproti sobě. Imbecilní chování a debilita je jak v dotě, tak v lolku.
Kdo viděl http://www.youtube.com/watch?v=9qbp2F-wN5M, tak ví.
Tak hoši když jsme se tak hezky rozpovídali je škoda jen tak končit, mám dvě otázky, a obě myslím naprosto seriózně.
1) Jako postavu vysloveně proti sobě nesnášíte a proč?
2) S jakou postavou byste si šoustli?(na to jsem se už ptal, ale naprosto bez odezvy!)
@Logan (06.10.2013 01:53): Imho spíš naopak - u Ashe je tak celkem jedno jestli máš AD nebo AS build, jediný faktor je u ní on-hit zpomalování. Lucian je, jak jsem psal, tak trochu AD caster, a hodí se stavět spíše AD, protože 3/4 jeho abilit scalují s AD - s attack speed scaluje jen jeho ulti. Tohle reflektují i aktuální změny v doporučení - dříve míval Lucian doporučený Botrk, teď má místo toho Bloodthirster.

@SíDžej (06.10.2013 01:41): Houby, je to bezva ultina a kdo tvrdí opak, jen se ji ještě nenaučil pořádné používat :P Mě se na něm nejméně líbí Wčko, málokdy se mi povede využít toho zásahu označeného cíle a následného zrychlení... používám to moc často příliš z dálky.
@Borghal (06.10.2013 01:28): Jo, rozumím, ale málokdo umí Annie ovládat. Za ty dva roky, co LoL hraju (byť nejsem příliš dobrý hráč), jsem ještě nenarazil na nikoho, kdo by s ní dokázal uspokojivě hrát a to už jsem zažil různé frajery, včetně jednoho děsivě skvělého maníka se Sivir. Bota Annie se nebojím, takže jsem si časem vytvořil názor, že moc dobrá není, protože jakožto živý protivník znamená akorát to, že mám víc killů, ale asi je to opravdu v hráči. Alespoň jsem o něco chytřejší...

Ohledně toho Luciana... Pokud hraju s Ashe, stavím jí spíše na rychlost než na damage, tedy mnoho slabších útoků plus ckritické damage, než jeden silný útok. Dá se tedy říct, že Lucian je v základu stavěný podobně? Tedy rychlost, pohyb a rychlé útoky?
@Logan (05.10.2013 21:40): Eh, Annie je po Veigarovi druhý největší nuker :-D Annie bot na intermediate je jeden z nejděsivějších botů :-) A v rukou člověka navíc potenciální Tibbers AoE stun... scary stuff. A k tomu, jak moc Annie je či není na hovno, doporučuju poslední zápas série v semifinále na MS - Royal vs Fnatic - support Annie.

Lucian... koupil jsem ho v den release, ale moc her zatím nemám nahráno. Je to spíš takový caster á la Ezreal než přímo ADC, hodně spoléhá na krátký burst spell + pasivka + spell + pasivka - nemá žádný steroid ani CC. Tematicky se mi líbí a jeho ultina je ok. Těžké ji použít, ale když se to povede, uspokojivé. Důležité je pamatovat, že to není klasické "teď dám spoustu damage" (na konci to má kolikrát menší dps než autoattacky), ale - mám prodloužené útoky a můžu sřílet za běhu.

Soudě dle kitu se víc těším na Jinx.
@Aba (05.10.2013 20:57): Ne, mě jí udělali rodiče. Nicméně Annie mám rád jako soupeře a nesnáším jí jako spoluhráče, až na toho medvěda nic moc. A medvědovi uteču...
@Aba (05.10.2013 18:34): Tady vidíš, jak to byl nepřesnej test, když ti nedokázal ani rozpoznat barvoslepost.
A teď pro ostatní, zkoušel někdo Luciana? Jak se hraje? Je dobrej, nebo postava k hovnu jako Annie?
@Logan (05.10.2013 17:18): naopak já bych byl u letectva, dělal jsem iq testy pro britské piloty bombardérů, které dělali během války(jo a barviček tam bylo habadětj) a dopadl jsem luxusně.
@Borghal (04.10.2013 21:45): Abych ti pravdu řekl, já jsem je používal spíše ze začátku, ale teď se na ně občas mrknu, abych zjistil, co používají jiní. Občas je napadne něco dobrého...
@Folwar (04.10.2013 19:33): "každý se směje Mobafire"... na to jsem narazil na ofic fórech taky, imho jsou to populistické kecy lidí, co mají radši jiné stránky. Ty nejlépe hodnocené guidy - a na jiné se stejně nemá smysl dívat - obvykle psali lidi, kteří ví, co říkají a jejich buildy a názory jsou rozhodně legit. Netvrdím, že 100% optimální, o to konec konců ani nejde u někoho kdo ten guide potřebuje, ale rozhodně jsou použitelné, o čemž mohu svědčit osobně, využíval jsem je cca do 25. levelu a vyloženě fail build jsem neměl nikdy a dozvěděl jsem se z nich dost užitečných informací, ať už o metě nebo konkrétních champech :-)
@Aba (04.10.2013 20:43): to víte, to jsou ty Konvičákovi konflikty se softwarem. On je schopnej vlézt do nastavení hry, přepnout renderer z Direct3D/OpenGL na Software rendering a pak nadává, jaká je ta hra totální sračka, že se mu to jebe. :D
@Aba (04.10.2013 20:43): Krásný příspěvek, ale zcela zbytečný, protože jsem ohledně toho už psal. Opravdu za to mohl mód pro barvoslepé, který mění barvu healt baru ze zelené na modrou. To nic ale nemění na tom, že nerozpoznáš zelenou barvu od modré, což je porucha barvocitu...
@Logan (04.10.2013 16:27): mno já nevím ale modrou(mana) jasně pod tím heal barem vidím, na westu je heal bar klasicky zelený, což ti tvrdí i zbytek a jelikož je záhada pouze a jen u tebe, tak si nejsem jistej, tím kdo je barvoslepej, navíc z rozmazanýho screenu jde vidět velké h. ale je nějaká vyblitá, 100 % máš zaplou tu pro barvo slepé a nebo to zase změnili, ted čumím na ranked video a fakt je to modrý...nelze si to v nastavení podrobně modifikovat?

edit: kámoš koukl na ten screen a mám ti vyřídit, že si máš noobe vypnout color blind mode. :D
@Borghal (04.10.2013 16:05): problém je v tom, že neznalý hráč nemá šanci kriticky zhodnotit co je, a co už není legit. Tebou zmiňovaný mobafire je ta největší mrdka na entou, těm buildům se každý směje.
Guidy mají smysl pouze jsou-li obecné (Solo Top guide, Mid lane guide, ...) nebo extrémně do podrobna (například tyto dvě guidy na Singeda).

Problém guid je ten, že ne každému bude vyhovovat playstyle autora guidy. Pro naučení se lolka je nejlepší sledovat komentované streamy z competetive hraní, případně pro hráče, kteří v průběhu hraní i vysvětlují proč dělají to, co dělají (např.: TheOddOne - jungler SoloMidu).

Pokud jste na úrovni, že nevíte co stavět, tak je určitě dobré se podívat do guidy, kterou napsal hráč s vysokým ratingem v ranked hrách (Diamond). Většinou to jsou nejlépe hodnocené guidy, případně jsou nějak označeny.

Pokud lolko hrajete jen tak, moc bych to neřešil. Dobrý build nedělá hráče dobrým a s troll buildy je často mnohem více srandy :)
@Logan (04.10.2013 14:39): @Folwar (04.10.2013 14:48): Netvrdil bych, že je to k hovnu. Jsou to guides - tedy informace pro začátečníky. A v tom směru je to dobré, zvlášť když zkoušíš geroje poprvé a nemáš moc představu co s ním (teď už to až tak důležité není, když jsou individuální doporučené itemy v shopu). Fakt dobré návody kolikrát obsahují i slovní komentáře ke stylu hraní, tipy a triky, rady v určitých situacích, co, proč, jak apod.

Mě se nejvíc líbily návody na Mobafire, ty nejlépe hodnocené mají často dost zajímavého textu okolo.

Zkušený hráč samozřejmě bez návodu dokáže odhadnout, co v jaké chvíli potřebuje...
Tak jsi měl vypnuté/zapnuté HUD animace.

Jinak guidy; pro začátečníky do jisté míry užitečná věc. Taky jsem ze startu scoutoval všemožné stránky, dokud jsem nezjistil, že je to víceméně k hovnu.
@Aba (04.10.2013 06:28): Člověče, mluvím o zdraví, ne o maně a to má stejnou barvu u všech. Nicméně jsem netušil, že si občas dělá z uživatele prdel úprava pro barvoslepé a tváří se jako vypnutá, i když není.
Servery, které spouštíš pod Riot Clientem se v ničem - vzhledově ani jinak - neliší. Maximálně úvodní novinky, ale ingame je stejné. Přes Garenu jsou možná jinak vypadající skiny nebo splash arty (např. Karthus). Menu se změnilo v posledním (3.12) patchi. Rozhodně na to nemá vliv přehození serveru.
@Logan (03.10.2013 19:20): no jo voe, ale to přeci záleží na tom co hraješ ne? "heal-bar" na manu má přeci různé barvy a není tajností že právě u Tryndamere je červený(ale ujištuji tě že na obou) protože to neprezentuje manu ale "rage".
@Redfield (03.10.2013 21:06): To už nepoznám. Já jsem hrál vždycky East, až teď jsem se dokopal přejít na West. Nicméně na Eastu jsem měl starý options, až teď na mně bafnul ten novej, jestli to měnil patch, u mě nezareagoval...
@Aba (03.10.2013 19:18): Mrkni na ty odkazy, co mám v předchozím komentu. Jeden healt bar je modrej a druhej zelenej. A to je jen jeden rozdíl, nicméně přesně tak mám odlišné healty i já ve hře mezi eastem a westem...
Edit: Záhada healt barů vyřešena za pomoci oné barvoslepovské úpravy, options tabulka je stále jiná...
@Aba (01.10.2013 18:47): Jo, to snad všechny skiny starší 2011... ty co vydávají dneska jsou v kvalitě úplně někde jinde.

@Logan (01.10.2013 23:37): Odlišný interface? Jak? Proč? Já jsem vždycky hrál jen na EUNE, když už tam patříme, ale myslel jsem si, že se to na různých serverech liší jen co do hráčů...
Tak teď jsem přešel z Eastu na West a nestačím se divit, jak to má odlišný interface...
@Aba (01.10.2013 12:24): Jenže skiny které jsou odložené, protože jsou moc staré, nejsou limited, ale legacy - což znamená, že se čas od času mohou vrátit v nějaké akci. U skinů, které jsou označené limited (např. 2010 Vánoční a Halloweenské) by měla být jistota, že už se prodávat nikdy nebudou.
@Aba (01.10.2013 07:22): jj, taky jsem jednou podlehl a koupil si jeden halloweenský - Underworld TF (zrovna TF má ty "obyčejné" skiny celkem na houby). Ale jinak mi to přijde celkem drahé. Těch 50Kč když je to ve slevě jsem ještě ochoten dát, ale ty limitované skiny slevněné nebývají... o Ultimate/Legendary skinech nemluvě O_O