@M.a.t.t. (28.12.2023 17:56): Myslím, že originál jedničky byl skutečně v tomhle extrémně zmatečný a v remaku to bylo opravené, takže ta volba je více očividná. Ona hlavní změna je, že v jedničce vlastně nebyli nepřátelé. Pokud si se přiblížil k příšeře, byl tu jumpscare, ale vlastně to přispívali dobrému konci, což je děsně neintuitivní. Remake dělá příšeru aktivně zlovolnou, takže tuto věc odstranili.

Ale to nechci kecat, protože si originál pamatuje jen trochu. Ale dvojka je v tom podle mě dost přímočará. V každé kapitole máš blízko konci volbu, a musí se rozhodnout, jestli poslechneš režiséra nebo ne. V první kapitole, jestli zastřelíš muže nebo ženu. V druhé kapitole, jestli ukradneš psovi maso nebo ne. V třetí kapitole, jestli zastřelíš sestru na molu nebo ostatní piráty. A ve čtvrté, jestli se poddáš vlnám nebo budeš proti nim bojovat.
@Cathan (28.12.2023 17:30): Úprimne ti to prajem, mne dvojka príde ako naťahovaný downgrade bez napätia a s chaoticky prezentovaným príbehom, kde tých pár artových prvkov nedokáže vytvoriť umenie. No ak by som mal niečo skutočne vytknúť obom dielom, tak je to spôsob akým sa pracuje s hráčskymi voľbami. Často totiž ani nie je jasné, že činíš nejakú voľbu a len v prípade spomínanej dvojky som mal úplne iný koniec, pričom ani sám neviem, čo som robil inak :D
@M.a.t.t. (28.12.2023 17:08): Díky, opraveno. Ono já ve své podstatě nezmínil ani jedničku, jen v té souvislost s těmi DLC, protože to nakonec není pro ten remake úplně podstatné, chtěl jsem spíše vyzdvihnout co hra nabízí jako celek jinak. Kdybych se chtěl zaměřit na jednotlivé hry, byl by ten komentář o dost delší :)

K Layers of Fear 2 jsem už taky obsáhlý komentář napsal. Bohužel nesdílím ten negativní pohled více hráčů, mně osobně se druhý díl líbí ještě více než první.
@Cathan (komentář): The Final Note a The Final Prologue :)

Inak najväčšou slabinou je za mňa, bohužiaľ, existencia dvojky, ktorú si v podstate ani nezmienil. Tá na mňa ani po menšom prepracovaní skrátka nepôsobila dobre - ešte horšie ako keď som ju hral v minulosti - a dojmy permanentne ťahala nadol. Jednotka bola naopak upravená výborne.
Layers of Fear is descending! :)

Ačkoliv se BT zcela nevyvaruje svých klasických chyb, některé přeci jen napravuje a líbí se mi, že skutečně spojili všechno do jednoho propleteného universa. Vzhledem ke změnám v příběhu malíře, jsem skutečně natěšený na změny v příběhu herců.