Last Words

08.12.2013

freeware

Podíváme se do místní věznice plné strohých izolovaných cel, tzv. cel smrti, v níž sedí ti nejhorší zločinci z celé země, kteří čekají na popravu elektrickým křeslem. Dnešek nebude výjimkou, opět zazní tři sirény hlásající blížící se popravu.

Poznáme trojici čekatelů na vykonání trestu nejvyššího a prožijeme s nimi jejich poslední chvíle. Vězeň je usazen na elektrické křeslo. Za 10 sekund budeme svědky vykonání trestu, ale než k němu dojde, bude potřeba ještě zapsat trestancova poslední slova před smrtí a to zapisovatelem naproti v místnosti za jednosměrně propustným sklem, jehož se ujme hráč. Výpověď přenáší starý sběrový mikrofon, jehož snímaný zvuk mašíruje až k nám. Vzhledem ke stáří zařízení jsou sdělení doprovázená častými výpadky zvuku. Výroky tedy budou neúplné, dát jim jasnější textovou podobu bude na nás. Do obdélníku v dolní části obrazovky skrze klávesnici vězňovu tezi přetlumočíme.

Jména účastníků i jejich prohlášení podléhají náhodě. Na konci vždy obdržíme výslednou známku a shrnutí, jak jsme si vedli, to vše v klasické pixelové grafice.