Last Half of Darkness: Tomb of Zojir

William R. Fisher's Tomb of Zojir: Last Half of Darkness

15.07.2009

Hororová adventura navazující na příběh předchozí William R. Fisher's Beyond the Spirit's Eye nás tentokrát zavádí na Ostrov smrti, který je už odpradávna zahalen do hávu hrozivého tajemství a většina lidí se mu raději obloukem vyhýbá. Na ostrově je ukrytý starobylý chrám s krvavou historií a v něm, původ všeho zla. Chrám musí být nalezen a zničen a tím budou zodpovězeny i všechny otázky týkající se jeho tajemství. Začíná cesta do hlubin temnoty...

Autorům této point-and-click adventury se podařilo navodit temnou atmosféru i přesto, že po grafické stránce hra zaostává za podobnými počiny doby svého vzniku. Starý opuštěný dům, chátrající hřbitov nebo stará rybářská osada zahalená závojem mlhy, společně se zlověstnou hudbou a zvukovým doprovodem, to jsou kulisy, kterými hlavní hrdina společně s hráčem procházejí. Hra je obdařena všemi prvky, které patří k žánru: zkoumání lokací, sbírání a kombinace předmětů a především řešení různých puzzlů a hádanek.

W. R. Fisher, hlavní tvůrce hry přináší nelineární příběh s hrací dobou okolo 20 hodin, společně s hrou je navíc dodáván i soundtrack a po dohrání hráči obdrží navíc hru zdarma.