Knowledge is Power je jednou z těch vědomostních her, kde její zábavnost záleží z obrovské části na kolektivu, ve kterém ji hrajete. Já ji hrál mnohokrát jak s příteli, tak s rodinou. V drtivé většině případů jsme se všichni velmi bavili. Každý hráč musím mít pro hraní vlastní mobil, na kterém vybírá odpovědi.

V rámci hry vás čeká vždy devět otázek, které jsou vždy po každé trojici zpestřeny vědomostní minihrou. Otázky zde do jisté míry ovlivňujete sami jako hráči, můžete si totiž odhlasovat téma. Témata jsou opravdu různorodá a obsahují otázky snad na všechno, co vás napadne. Pokud máte například oblíbený nějaký alespoň trochu známý seriál nebo videohru, vězte, že tu na něj nějaká otázka bude. Z tohoto pohledu funguje Knowledge is Power na jedničku. Trochu možná jen zamrzí, že zde chybí nějaká předvolba nastavení, které témata například vyřadíte, pokud se v nich žádný z hráčů nevyzná.

Během hraní si můžete jako hráči škodit. Například, pokud někdo vede, můžete mu smazat pár písmenek z odpovědí, přidat mu na obrazovku nějakou tu bombu, zmrazit odpovědi, aby se k nim musel proklikat, nebo mu je schovat za zelený sliz. Pokud vám to přijde jako podpásovka, můžete vyvolat takzvaný bodový večírek nebo si na někoho vsadit. Tento systém může sice vypadat neférově, funguje ale překvapivě dobře v rámci dorovnání skóre před finálem.

Něž se ale k samotnému finále dostaneme, zmíním ještě samotné minihry. Ty jsou ve hře dvě, třídění a spojování. Přestože jsou fajn, mrzí mě, že jich není větší množství, ze kterých by se náhodně některá vybrala. Člověk takhle vždy ví, co ho čeká. Tato část je tak jednou z těch repetitivnějších. Je zde navíc asi nejvíce vidět neférovost podle mobilní telefon hráče.

Finále je převážně o rychlosti, ale v menším počtu hráčů funguje poměrně dobře. U vyššího počtu je ale dost nevyvážené. Podle toho, kolikátí jste odpověděli, se totiž posouváte na pyramidě. Pokud hrajete například v šesti hráčích, první hráč se posune o šest příček, zatímco poslední o jednu. Náskoky, které na počátku finále dostanete podle dosavadních umístění, jsou tak irelevantní a ve velkém množství hráčů tak moc ani nedává smysl se v průběhu hry snažit.

Přestože poslední odstavec mé recenze může působit dost negativně, můj názor na Knowledge is Power jako takové je velmi pozitivní. Rozhodně se nejedná o nejlépe vybalancovanou vědomostí hru, ale vzhledem k odlehčenému a vtipnému tónu se o to ani nesnaží. Jedná se tak o skvělou zábavu pro skupinu přátel.

Pro: množství témat a otázek, (ne)škození ostatním hráčům, humor, skvělá zábava s přáteli

Proti: absence filtru témat, málo miniher, nevybalancované finále při větším počtu hráčů