@Fritol (25.10.2023 21:06): Já samozřejmě dvojku hrál. Kdysi v dobách ps1 a 2 to byl můj oblíbený žánr ale už z toho sešlo. BTW Crashe jsem nikdy neměl moc rád.

Jinak to je trochu zvláštní, jak tu je mrtvo, ve své době to byla dost populární hopsacka i u nás. Spyro atd samo víc, ale Klonoa rozhodne žádný zapomenutý kousek taky nebyl.
Druhý díl podstatně lepší, než ten první, který jsem zhejtil tady. Platforming férovější, úrovně proměnlivější. Nepřátelé se spawnují jak mají, žádné braní ovládání z ruky v nevhodnou chvíli...

...bohužel furt šíleně stereotypní, neustále opakující se typy hádanek, které jen zdržují a nepředstavují žádnou logickou výzvu a jelikož jde o 3D hru, ale vlastně furt 2D plošinovku, tak kamera je občas docela na facku a má divné úhly, u kterých nejde vidět v jakém postavení jsem vůči předmětu nebo nepříteli. Některé checkpointy jsou naprosto stupidní, postavené třeba 10s před načítací obrazovku, takže umřete - loading - zrodíte se - loading - pak teprv hrajete. No a dabing je furt šíleně otravný a lepší cutscény přeskakovat.

Nevím, tady člověk musí mít asi nějaký nostalgický vztah k tomu aby to ocenil, ale ve srovnání se Spyrem nebo Crashem je to děsná bída. A ve srovnání s remaky zmíněných her je to ještě horší. Herně prostě průměrní zástupci žánru i na svou dobu, přičemž dvojka možná může trochu zabavit, ale oba díly mají tolik zbytečných chyb, že to nestojí za to.

Ne že by to tu někdo někdy hrál. :D