Kirby Star Allies

Hoshi no Kirby: Star Allies

16.03.2018

Na Kirbyho svět dopadnou úlomky zvané Jamba Hearts, pocházející ze vzdálené planety Jambastion. Netrvá dlouho a vyjde najevo, že úlomky jsou ovládány temnou sílou, která posedne ty, co s nimi přijdou do styku, jako Kirbyho soky krále Dededeho nebo Meta Knighta. Na Kirbyho ale kouzlo úlomků nezabere a místo toho získá schopnost pomocí srdíček přetáhnout nepřátele na svou stranu. Společně se svými novými přáteli se musí vydat na Jambastion a zastavit toho, kdo ovládá úlomky...

Star Allies je první hrou v sérii Kirby určenou pro Nintendo Switch. Opět se jedná o lineární plošinovku, od ostatních dílů se ale odlišuje svým zameřením na kooperační multiplayer. Kirby je neustále doprovázen třemi kamarády, které pomocí své nové schopnosti rekrutuje z řad svých nepřátel. Ti jsou v singleplayeru ovládání umělou inteligencí, ale kdykoliv se jich mohou ujmout reální hráči. Každá z rekrutovatelných postav má unikátní schopnosti, které je možno kombinovat a využít nejen v boji (například v podobě ohnivého meče nebo ledového biče), ale často jsou nutné i pro řešení hádanek.

• Switch 75
Na Kirby star allies jsem se hodně těšil, bohužel proti předchozím main-line hrám docela zklámání. Pořád je to super zábavná hra (hlavně v multiplayeru) ale mohlo to být mnohem lepší.

Pro: Krásná grafika, ultra zábavný multiplayer, spoustu schopností, většina boss fightů

Proti: Velmi nízká obtížnost, krátký příběh, hlavní padouch slabší než v předchozích.