V druhom pokračovaní hry Kingdom Rush budeme znovu brániť kráľovstvo proti hordám nepriateľov.

V čom sa hra líši od prvej časti?
➤lokácie: tentokrát začneme v púšti. Prejdeme cez pirátske ostrovy, junglu a nakoniec sa dostaneme do podzemia s možnou odbočkou do dediny mrtvych. Jednotlivé lokácie a mapy mi prišli krajšie, viac prepracované a celkovo zábavnejšie ako v prvej časti. Nepriatelia nechodili len po základných cestách. V neskorších vlnách sa vytvárali ďalšie. Ďalej sa k vám vedeli napríklad vyšplhať po stene či splaviť po vode. Prejdeme si 15 hlavných levelov a nejaké tie bonusové, čiže o nudu bude postarané.
➤hrdinovia: prichádza 16 úplne nových hrdinov. Každý má 5 schopnosti, ktoré sa dajú postupne vylepšovať. Za celú hru som ich skúsil 4 a najviac som si obľúbil draka Boneharta. Na špecifických mapách sa k vašim hrdinom pridali ďalší ako upírka či trpaslík.
➤stavba obrany a schopnosti: základné 4 obranné veže ostali v podstate rovnaké. Zmenili sa len ich finálne verzie. U lukostrelcov je to crossbow fort zameraná na damage a tribal axethrowers, ktorá dokáže oslabovať nepriateľov. Veža mágov sa dá vylepšiť na výborného nekromanta či wizarda tvoriaceho tornáda. Z Militia barracks môžete vypúšťať assassinov alebo templárov a bombarder sa dá pretvoriť na robota strieľajúceho rakety či takzvaný Dwaarp, ktorý spomaluje a zapaluje. Ked nerátam špecifické schopnosti, čo majú hrdinovia tak do hry samotnej iné nepribudli. Stále môžete spawnúť dvoch vojakov alebo vytvoriť sprchu meteoritov.
➤nepriatelia a bossovia: stretneme tu ako starých známych banditov, psov a zombíkov, tak aj nových ako múmie, škorpiónov, rôznych mágov, jašterov, korytnačky či gorily. Najotravnejší bol za mňa Sand Wraith, ktorý vyvolával múmie až kým ste ho zabili. Bossov stretneme v hlavných mapách 3 a vo vedľajších ďalších 3. Páčili sa mi viac ako tý v jednotke. A posledný, menom Umra dal poriadne zabrať.

!! Menšie záverečné hodnotenie !!
Druhú časť série Kingdom Rush hodnotím asi tak pozitívne, ako prvú. Hra vylepšila a pridala par veci a ovláda sa stále rovnako príjemne. Prejdeme si pekne lokácie, kde na každej som hľadal na čo sa dá kliknúť. Hrdinov bolo na výber slušné množstvo no vyskúšal som ich asi 4. Skončil som pri drakovi Bonehartovi. Oceňujem že sa už aj postavy dajú vylepšovať a nie len obrana. K tej asi len toľko že som si z každej kategorie obľúbil jednu. Najviac asi crossbow fort, potom nekromanta, robota s raketami a assassinov. Nepriatelia boli niekedy pekne otravný. Krkom mi liezol Sand Wraith a jeho vyvolané múmie, mágovia čo chránili ostatných pred špecifickým typom útokov či finálny boss, ktorého som opakoval asi 4 krát. Chcel som splniť všetky achievementy, ako v prvom dieli ale nakoniec na to nebola chuť. V konečnom hodnotení sa mi táto hra páčila viac ako tá prvá a som zvedaví čo prinesie Kingdom Rush Origins.

➤Čas strávený v hre: 24,8 hodín
➤Achievementy: 73/85