Judie no Atelier: Gramnad no Renkinjutsushi

Judie no Atelier: Gramnad no Renkinjutsushi - Toraware no Mamoribito, Atelier Judie: The Alchemist of Gramnad, Atelier Judie: The Alchemist of Gramnad - Imprisoned Guardian

27.06.2002
08.04.2010

Čtvrtý díl série Atelier poprvé opouští město Salburg z předešlé trilogie a sleduje nyní příběh v novém prostředí. Ten nás seznamuje s hlavní hrdinkou Judith Volltone, která si poklidně žije na samotě a vyrábí léky pro svůj alchymistický obchod. Při výrobě magického předmětu „Hourglass of the Dragon“, který umožňuje cestovat časem, jí spadne do kotlíku její vlas a Judith se tak ocitá 200 let v budoucnosti.

Cílem hry je dát opět dohromady onen magický předmět a vrátit se zpět v čase. K tomu je potřeba najít různé předměty pro výrobu, čímž se dostáváme ke klasické hratelnosti série, založené na sběru surovin a tahových soubojích. Novinkou je zrušení časového limitu známého z předešlých dílů. Ten je nyní nahrazen pouhými hodinami, které ukazují čas a ve hře se střídá den a noc, což ovlivňuje některé questy a prostředí. Další novinkou je možnost zničit dungeony pomocí výbušnin a při průchodu se tak zobrazuje i jejich stabilita. PS2 verze nabízí pouhé dva konce, pozdější PSP verze disponuje ještě třetím zakončením, stejně jako novými předměty, artworky a dalšími bonusy.

Tradičně hra vyšla pouze v Japonsku. V sérii následuje díl Viorate no Atelier: Gramnad no Renkinjutsushi 2.