JO:TR je ďalšou hrou v štýle série Delta Force (taktiež Nova Logic), ktorí sa tentokrát pokúsili o výlučne multiplayerový zážitok. Pokiaľ ste sa rozhodli túto hru hrať v dobe vydania, mohli ste ju hrať len online alebo cez LAN, jedinou singleplayerovou časťou bol tréning.

Tréning je ale v tejto hre dosť zaujímavý, keďže nepredstavuje celistvú misiu, kde si môžete vyskúšať naraz všetko, ale niekoľko častí, ktoré sú vlastne „krátke“ misie s niekoľkými úlohami. Takto si vyskúšate jednotlivé zbrane, na ktorých závisí vaša ďalšia hra a nakoniec obranu strategického miesta a potom jeho obsadenie.

Keďže multiplayerová zložka ma veľmi nezaujíma, tak som si v dobe vydania túto hru veľmi nezahral, až 5 rokov od vydania hry si osamelý vlk mohol vyskúšať jej misie, pôvodne určené len pre kooperáciu.

Takto hra ponúka 11 misií, ktorým však v singleplayeri niečo chýba a to spolubojovník. Na každú misiu ste tak sami, žiadni boti vás nebudú sprevádzať, tak akurát občas nejaký ten pilot vrtulníka, ktorý vás má odviesť alebo zajatý pilot.

Už pri tréningu som mal ale dosť zlý pocit z AI protivníkov (aj spolubojovníkov). Spolubojovníci v misii s obsadením strategického bodu sa správali dosť zvláštne, buď útočili po samom, takže zanechali parťákov na ostrove a sami sa vydali do boja, ostali na nepriateľskom území, kde nič nerobili alebo jednoducho nasadli do vozidiel v základni a tam aj do konca misie zostali, keďže čakali na ďalšieho pasažiera, ktorý sa nedostavil. Našťastie tieto single misie sú obmedzené počtom nepriateľov, takže ich bolo len potrebné pomaly zabíjať jedného po druhom a potom až ostrov obsadiť. U nepriateľov je AI na tom trochu lepšie, idú vám po krku aj keď niekedy sú schopní zaseknúť sa o stenu alebo zostať stáť pred vami kým ich nezabijete, najhoršie je to so šoférmi džípov, ktorí namiesto toho, aby sadli ku guľometu, keď ich strelec padne, tak zostanú sedieť na svojom mieste a vôbec im nevadí ak im mierite z tesnej blízkosti do tváre. Naopak protivník má oproti vám výhodu , keďže takí raketometčík má nekonečnú muníciu.

Ostatné misie sú v štýle Delta Force, znič konkrétne ciele, obsaď a udrž oblasť, zachráň väzňa alebo zlikviduj dôležitú osobu. Počas týchto misií sa nemôžete vyliečiť, takže vaša smrť sa môže zdať konečná, ale našťastie tomu nie je tak. Pokiaľ zomriete objavíte sa na začiatku misie s tým, že tí vojaci, ktorých ste už zabili sú mŕtvi, no musíte znovu prejsť k tomu miestu, kde ste naposledy vydýchli. Počas misie nemôžete saveovať, takže misiu musíte odohrať na jeden záťah. V dlhších misiách sú tak ako v multiplayeri strategické body, ktoré keď obsadíte, tak sa môžete na nich respawnovať.

JO:TR ponúka široký arzenál zbraní, v singli si nevyberáte triedu takže môžete si vybrať ľubovoľnú primárnu / sekundárnu zbraň, počet granátov a špeciálne vybavenie (plastická trhavina, claymore, raketomet, protilietadlový raketomet, minomet...). Počas kampane hráte len za jednu stranu, špeciálne jednotky, takže môžete využívať len ich výbavu aj keď niekoľko misií začínate s AK47.

Grafika je na svoj vek pekná, len tie modely 2D trávy dosť znepríjemňujú hru proti botom, kde vy ich nevidíte lebo máte celú obrazovku zelenú, ale oni vás áno, a to jeden náboj môže byť pre vás smrteľný. Dobre je prepracovaná trajektória striel, keďže musíte sledovať vzdialenosť cieľa, na ktorý mierite a podľa toho ho správne zamerať.

Čo sa týka singleplayeru je hra v mierne nadpriemernej úrovni, hordy nepriateľov nahrádzajú ich mizernú AI a pokiaľ to vážne hráte sami tak môžete počítať s tým, že budete mať do čoho strieľať za tých cca. 7 hodín, kým odohráte všetky tréningové misie a tých niekoľko samostatných misií.

Pro: zbraňový arzenál, vozidlá, trajektórie streľby

Proti: modely trávy, AI, 5 rokov kým sa to dalo hrať v singleplayeri