Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentáře

< >
  • PC 65
Druhý díl této herní série pokračuje v příběhu o záchraně džungle a zavede Jill do podzemí. Změny v hratelnosti se nekonají, ale to jsem ani neočekával. Jill nosí tentokrát červený oblek, což je jediná změna v grafice hry. To je ale u plošinovkových trilogií z DOSu běžné, jde spíše o epizody než o nové hry. Samozřejmostí je sada nových nepřátel a změna prostředí. Potěšila mě zvýšená obtížnost, už není tak snadné projít level na první pokus. Není to ale nijak hrozné a díky zachování možnosti neomezeného ukládání frustrace nehrozí. Proměny ve zvířata zůstaly zachovány, ale jsou méně využívané. Naopak je kladen větší důraz na různé páky a tlačítka. Také zvýšení výšky skoků se objevuje častěji. Levelů je 20 plus bonusový (tedy našel jsem jen jeden) a spolu s vyšší obtížností je druhý díl skoro dvakrát delší. Hraní jsem si celkem užil a díky naučení chování hry z jedničky, mě nečekalo žádné nepříjemné překvapení. Je to větší, těžší a pokud vás bavila jednička není co řešit. Jsem opravdu zvědav na třetí díl.
+18
  • PC 70
S druhým dílem už mě nepojí takové množství nostalgie, protože jsem se k němu dostal relativně nedávno. Avšak vědom si svých restů, jsem se na něj vrhl hned jak jsem ho získal. (Mimochodem, když se před patnácti lety pokoušela má sestra tento díl nainstalovat, bylo to poprvé co náš první počítač zdechl - Jill II měla s win 98 asi nějaký konflikt).

Hra zůstává docela stejná, změnily se však lokace a většina nepřátel. Vedle změny barvy Jillina oblečení, hra obsahuje pár novýhrozšířených prvků. Tvurci tu rozvinuli vypínání překážek za pomocí speciálních čudlíků, které musí hráč správně nakombinovat.

Rapidně vzrostla i obtížnost hry, oproti misím v jedničce, kde nebyl problém projít levelem a neumřít, se ve dvojce umírá na každém rohu. Ze hry se tak někdy stává neustálé začínání znova.

Druhý díl není špatný ale už není tak chytlavý jako ten první. Hra je zbytečně zesložitěná s překombinovaná, což je trochu škoda.70%

Pro: Pokračování Jill

Proti: Zvýšená obtížnost, zbytečná složitost

+8