Jennifer Wilde: Unlikely Revolutionaries

18.10.2022

Point and click adventura Jennifer Wilde: Unlikely Revolutionaries nás staví do role Jennifer Chevalier, mladé Francouzky, žijící v Paříži roku 1921. Jennifer tuší, že nedávná smrt jejího otce nebyla tak úplně nehoda. A tak se rozhodne na vlastní pěst propátrat jeho byt. Přitom najde náhrdelník, který kdysi dostala jako dítě darem a pomocí kterého se snažila mluvit s duchy. Tentokrát se ho pokusí použít znovu a vyvolat ducha svého otce. Omylem však namísto toho vyvolá ducha slavného spisovatele Oscara Wilda. Neobyčejná dvojice se dá dohromady a během cest napříč Evropou se pokusí odhalit konspiraci, která stála za smrtí otce Jennifer.

Hratelností jde o klasickou point-and-click adventuru. Graficky je hra ztvárněná v černobílém stylu a připomíná komiksy. To však není náhoda, neboť hra samotná je založená na komiksové minisérii. Komiksový původ se projevuje i v konverzacích, které se objevují jako typické komiksové "bubliny".