Nepamatuji se, kdy jsem se naposledy takhle nasmál u nějaké hry. Jazzpunk je naprosto geniální, ale dovedu si představit, že nesedne každému. Je rozdělen na několik misí, kdy máte pokaždé nějaký hlavní úkol, ovšem o jeho splnění hra není. Zde jde o průzkum herního světa, který je krásně zpracovaný a to, že mapy nejsou kdovíjak velké, dokážu tentokrát klidně odpustit, protože jsou napěchovány k prasknutí různými legráckami a gagy a pokud je hráč hračička, tak bude chrochtat blahem. Důležité je ale zvolit mírnější tempo a opravdu prozkoumat každý centimetr a vyzkoušet všechny možnosti / dialogy.

Hra obsahuje velké množství narážek na všechno možné od Jamese Bonda, přes Dobu ledovou až po Želvy ninja (z toho jsem šel do kolen), od Commodora 64 po Virtual Boye a samozřejmě na různé hry typu Quake 3 či Street Fighter, to vše dokážete plně docenit jen pokud tyto kousky znáte, určitý přehled o herním průmyslu je nutný.

Po dlouhé době je to hra, u které jsem při naskočení credits byl opravdu smutný, že končí - bohužel herní doba asi 3 hodin je největší a pro mě zároveň jediná slabina. Chci víc !!!

(a mimochodem, koukněte se na trailery, jsou skvělé)
Jazzpunk se mi hodně dlouho válel bez povšimnutí v notebooku a až herní výzva 2020 mě donutila ho hned prvního ledna nainstalovat, ještě ten samý den dohrát a napsat tenhle koment :)

Popravdě jsem nevěděl co od hry čekat a ani úvod mi v tomto směru moc nenapověděl ale hned po první misi mi došlo že to bude pěkně šílená jízda. A taky že jo. Postavy, úkoly i předměty které používáte jsou přinejmenším velice nestandardní ale i tak jsem se kupodivu nikde příliš nezasekl (až na úkol s opečením mechanického prasete :) když jsem si nevšiml táboráku hned před recepcí hotelu) a hra velice svižně ubíhala. K celkem povedené stylizaci která vychází ze špionážních filmů ze sedmdesátých let a grafice která byla na překvapivě vysoké úrovni se se tak po celou dobu hraní přidával více či méně ale ve většině případů spíš více povedený humor a to i ve formě různých narážek třeba i na vývoj videoher. Např. takovému debuggingu v poslední misi se směju málem ještě teď :D

Na závěr bych to tedy shrnul takto: Jazzpunk je poctivě vyrobená hra s velmi povedenou vizuální stránkou při jejímž průchodu se nejednou zasmějete a navíc se to dá stihnou za jedno odpoledne. Jen víc takových kousků.
Ksakru, to jsem tuhle hru nemohl objevit dříve? Už od první chvíle kdy mě hra vypustila do světa, a okamžitě mi představila mluvící krabice, tak jsem si začal říkat, že tohle asi nebude úplně seriózní hra. Právě humor tady totiž hraje první housle, stylizace druhé, a příběh občas náhodou praští do gongu, jen tak, aby se neřeklo. Takřka celá hra se odehrává v symplistickém stylu, který bych jinde těžce odsoudil, ale tady jen dovoluje hře aby to s vtipy rozjela naplno. Eště kdyby to bylo delší, sakra.

S příběhem je to prosté, je tady jen proto, aby hře poskytl kulisy ke všem těm gagům a šilenostem. Ihned začínáte jako agent Polyblank, a jste vyslání na několik misí, kde máte získat různorodé předměty, no to by k příběhu stačilo, cokoliv víc by vyspoilovalo některé vtipy co se nacházejí po světě.

Jako takhle, svět se sestává z několika drobných levelů. Ačkoliv jsou levely malé, oplývají v detailech a opravdu doporučuju procházet každý kout, sice lze prosvištět jen příběhem, ale smysl téhle hry je podle mně v objevování všech možných interakcí se světem. Znova a znova mě hra překvapovala množstvím easter eggů. Zrovna když si říkáte že tohle už ta hra nemůže překonat, tak vás praští do nosu s novým a ještě extrémnějším vtipem. Pozitiv má tahle hra spoustu. ale herní doba mezi ně nepatří. Uživatelské rozhraní Steamu mi řeklo, že jsem ji dohrál za zhruba 3 hodiny. Na pořízení hry za plnou cenu to není, ale ve slevě byla za asi tři a půl eura, což se podle mně docela vyplatí. Kdyby jste tedy ještě nevěděli, co bystě měli ještě dneska udělat, přečtěte si první písmeno každé věty, víc vám toho neporadím.

Pro: Humor, grafika, originalita, easter eggy

Proti: Krátká herní doba, chtěl bych víc. VÍC!