Insomniac

27.08.2013

freeware

Insomniac udělá radost především fandům vizuálních novel, kterým nevadí přítomnost spousty textu, nulové hratelnosti a absentující grafice. Jedná se totiž o kinetický vizuální román (žádné ovlivňování děje, jediný konec) vystavěném na enginu "Ren'Py", uzpůsobeném na tvorbu právě simulačních her a románů. Veskrze se jedná o slohový útvar, formou restrospektivního vyprávění strašidelné historky nabité hrůzu nahánějícími zážitky, které se ve skutečnosti odehrály v životě našeho herního hrdiny. Studenta Davida, neholdujícího hororům, vyhýbajícího se spiritistickým sezením, neznesvěcujícího hroby a pietní místa, z jediného prostého důvodu, nebýt stižen zlým prokletím. O to více si nedokáže vysvětlit následující události.

David doposud žil běžným nerušeným životem jako kdokoli z nás, s všedními starostmi a radostmi. Idylka se však zhroutí jedné noci z návštěvy baru, kdy "našrot" dorazíme domů směr postel. Uleháme s bolehlavem a otupělostí. Neuběhne ani pět minut a jsem probuzeni zlomyslnými zvuky. Taktéž v rohu místnosti, kde se nachází ten nejtmavší stín, uzříme krčící se zlověstnou v kápi zahalenou siluetu postavy. První noc tomu nevěnujeme příliš velkou pozornost. Avšak, když se záhadná neznámá osoba opět v nočních hodinách zjevuje a nonstop nás pozoruje, jsme k smrti vyděšení. Spánek v dalších dnech nepřipadá v úvahu. Davidova existence je narušena v samotných základech a to nepřirozeně surovým až trýznivým způsobem.

K vykreslení pozadí jsou využívány reálné fotografie, kapku upravené, pro vystižení atmosféry. Klikem levého tlačítka myši se posouváme ve větách.