Imperishable Night

Touhou Eiyashou

15.08.2004

Osmý díl side-scrollovací "danmaku" série Touhou, třetí díl na PC. Obsahuje osm úrovní (6 hlavních, 1 bonusovou a Practice Mode) a osm hratelných postav (které fungují v párech i samostatně) - jedna z postav je rychlá a druhá, která ji nahradí při držení tlačítka shift, je pomalá, má jiný styl střelby a je na ní zobrazen hitbox (je tedy jednodušší se s ní vyhýbat projektilům).

Další novinkou jsou například takzvaná "Poslední kouzla" (Last spells), což jsou vlastně silnější bomby (kouzla, která zničí všechny nepřátele na obrazovce), a také systém času, který dává hráči časový limit na dokončení hry - jinak dosáhne pouze "špatného konce" příběhu, který se točí ohledně falešného měsíce.

Ze všech dílů, které jsem zatím zkusil (včetně těch, které jsem sem ještě nevložil), mi Imperishable Night zatím příjde jako díl s nejlepší hudbou. Hudba z prvních dvou úrovní je v galerii, posuďte...:)