Moje nejoblíbenější freewarovka, aneb jak se dá zabavit s hrou co si vystačí se šipkama a mezerníkem. Hratelnost jak má být, naučí se jí hrát každý, ale ne každý se jí naučí dobře. A tak to má být :)

Pro: Jednoduchost, hratelnost

Proti: Still the same

Příjemná blbost, která (jak už spousta lidí předemnou napsala) zpříjemňuje hodiny informatiky. Ale nejen je! Icy Tower hraji i doma a je to jedna z těch her, kterou hrajete třeba půl hodiny, nejde vám to, naštvete se, vypnete to se slovy: "Už to hrát nebudu!", ale za 5 minut to máte znova zapnutý a společně odříkávátě Perfect! Great! apod. A když spadnete, tak překvapí: Try again!

Dobrá je též Facebooková verze týhle skákačky. Nabízí více věží s více nástrahami i vylepšeními. Například v Disco Tower skáče sám, je to výhoda i nevyhóda... V Jungle Tower jsou plošiny dál od sebe a občas se propadají... Ale zase máte po stranách záchranný houbičky.

Pro: Nikdy není stejná

Proti: Vysoká návykovost (ale to asi není tak úplně proti)

Ano, tato hra je zábavná blbůstka, co se nedá dohrát a hýří všemi barvami. Ale je to sakra zábavná blbost, která splňuje to, pro co je určena - zabavit. A to klidně i na dlouhou dobu. Kdybych měl spočítat jak dlouho jsem IT hrál, bylo by to celkem víc jak 20 hodin. Ne v kuse, to u takový hry nejde, ale po částech, v průběhu let, vždy jsem se k Icy vrátil. A dobře vím proč, hra má ohromnou výhodu v tom, že se dá trénovat víc a víc, naučit se jak dělat velká komba (kdy se skočí přes mnoho pater), jak lítat sem/tam a jak pořážet různé rekordy (na každý je jiný styl). A nebo honba za "novým vzhledem plošinek (po 100 patrech se mění). A abych nezapoměl, pokud dávám Icy Tower 90% a nějaké AAA hře (s dobrým příběhem, grafikou ...) jen 85%, znamená to jen to, že danou funkci plní lépe. IT je samozřejmě horší, technicky a možnostmi. Ale zábavou ? To ne. To exceluje.

Pro: Zábava, Znovuhratelnost

Icy Towera jsem se nejvíc nahrál v hodinách informatiky, a to mimo jiné taky proto, že to byla jedna z mála her která na školních počítačích běhala naprosto bez problémů. Koncept je celkem jednoduchý ale zábavný, a tak během pár hodin už Towera pařila téměř celá třída.

Pro: minimální HW nároky, jednoduché a zábavné

Proti: po nějákém čase omrzí

Jednoduchý, rychlý, dost barevný, tak tohle je přesně Icy Tower. Skákajicí chlápek s modrou čepicí dobývající obrovskou věž pomocí jednotlivých schodů. Obrovská zábava asi tak celou jednu minutu.
Poté gameska nabídne už jen stále složitější a větší levely (patra).

Pro: Nápad ?Jednoduchost?

Proti: Nedokonalé ovládání ?Jednoduchost?

-6 +3 −9
Skvělá věc, která je výborná na chvilkové zabavení. Sednete, zahrajete dvě tři hry a vracíte se k tomu pořád a pořád a pořád...

Pro: Stylizace, návykovost

Proti: spoustu lidí nemusí bavit

Opravdu klasická freewarovka, která když vás chytí, tak fakt nepustí ;D Nejlepší je ji hrát na střídačku s více lidmi, fandění a hecování pak dosahuje intenzity nevidění např. ani u fotbalu xD

Pro: Jednoduchý, ale chytlavý princip

Proti: Ztráta času, jako ostatně hodně her :D

-2 +3 −5