@hanak_v_exilu (18.03.2022 18:13): To bude asi podobný případ jako Crusaders of Might and Magic kde taky byla ps1 verze dost jiná. Menší a jinak strukturovaná.
Ono zas na te ps1 moc nepřidalo ze tam tyhle hry většinou běželi dost pod 30fps a do jiste doby než vyšel ovladač s analog páčkama se ovládali smerovymi tlačítky kde se třeba otočit trvalo věcnost :)
@Charllize (18.03.2022 17:53): Co jsem četl, tak ps verze je o dost, opravdu DOST lehčí než PC. Levely jsou menší a méně členité. Ukládacích bodů je naopak víc. Tahle hra byla fakt peklo. Ale ne takové to peklo které přerveš drilem, nebo odhodláním, ale takové to nefér peklo kdy proti tobě hraje všechno, od prostředí po bugy. Navíc to není ani nijak dobrá hra aby mě bavilo zatnout zuby a vydržet to. Odměna za to snažení je nevalná.
@hanak_v_exilu (komentář): Já to kdysi dohral na ps1 a souhlasím ze by to jako rpg bylo lepší.
U ovládání si už úplně nevybavim jak to bylo ale hra mi těžká přišla docela dost a možná to bylo i tím ovládáním. Přeci jen si matně vybavim ze to úplně koser asi nebylo. Ale tenkrát bylo těžké kde co. Třeba si vybavim celkem podobnou hru Nightmare Creatures která byla taky celkem náročná. Ona třeba Severance je i díky ne zrovna intuitivnímu ovládání taky těžká.  Nebo Die by the Sword atd. Spis bych v tom viděl odraz te doby kdy proste většinou ty ovládání nebyla idealni.
Ty přirovnání k DS mi přijdou spis úsměvná ale je to takový trend, když je nějaká hra trochu nekompromisní  tak se hned tahá z rukávu DS :)