@pipboy (09.04.2021 20:17): Tady mas jednu nadsenou .
http://www.digitallydownloaded.net/2021/ ... tual-stars-sony.html

Osobne tu serii proste hraju, ale spis hlavni serii, spinoffy spis ne, ale docela me to zajimalo, ty v-tuberi a zamereni na internet komunity. Navic to melo hezkou day one edici, tak jsem holt neodolal :)

A uz se chysta dalsi spinoff. Crossover Senran kagura.
od Virtual Stars me dost odradilo hodnoceni, ale zas koukam, ze je tam pytel tvari, ktery jsem v nejaky moment mel/mam subscribnuto, toz kurna nevim... urcite se neboj pripadne vic poreferovat :)
Tak jsem zkusil ty Virtual Stars a nemůžu se rozhodnout jestli to je debilita nebo vlastně super.
Grafika je celkem pěkná a v cutscenach snad poprvé používají 3D modely. Soubojak je akční a obsahuje vícero stylu hraní. Buď jako střílečka (Neptunia postavy)nebo hack/slash. (V-tuberi). A obojí v několika variacich v závislosti na ovládané postavě. Hra se točí kolem V-tuberu a trollu a obecně se věnuje internetove uživatelským schyzam, což je celkem zábava.
Diky přítomnosti reálných japonských v-tuberu provedených do hry hra nemá anglicky dabing, což je logické. A je nadabovane úplně vsechno. Samo je trosku problém ze průměrný západní hráč nikoho z nich nezná.
Hra má neskutečnou nálož obsahu až z toho jde hlava kolem. Včetně taneční minihry a sbírání gatcha kartiček.
Souboje jsou docela nepřehledné, ale dá se zvyknout. Problém je ze třeba střelba je taková bez impaktu. Působí jako plácání pindourem o futro.
Holcicky jsou roztomile pitome a koukají jim zadky a třepou hrudniky, tedy vše jak má být. Fan servis jede na plné kule.
Tezko říct co s tím vším, ale hraje se to docela dobre :)
Tak remaster/remake prvniho dilu dorazi na PS5 pod nazvem Neptunia ReVerse. Neuveritelny jak tu jednicku doji. Vysla na PS3/Vitu/PS4/PC, pokazdy trochu predelana. Ovsem graficky se na te PS5 posunuli nekam do ranne doby PS4 a to jeste s odrenejma usima:)

A bude tam rybareni, huraaa, to nam vsem chybelo, achjo :(

Ale samozrejme si to ZASE zahraju, nejakym uchylnym zpusobem na ty Neptunie trpim.
Jumping like kangaroo..yay...boing, boing.....tak nejak :)
@Solidor (13.05.2018 15:52): za mne je soubojak ve valkyre super. U omegy je mozna vic zdlouhavejsi ale bavil me taky. Oba mi prijdou vic propracovanejsi nez mivaji neptunie, coz treba muze byt u nekoho minus. Zase by to chtelo asi nejaky kompromis obojiho. Nejspis.
@Charllize (13.05.2018 13:57): Jakoby ty hry vyvíjely pokus-omyl, co se chytí. A s těmi dialogy je to jak říkáš. Občas vtipné, občas trapné a občas zbytečné.

A u Dark Rose Valkyrie se mi nelíbí ty souboje, stejně jako třeba u Omega Quintet.
@Solidor (13.05.2018 13:44): ja prave mel cukani koupit ted ve slevach tu VII ale pockal jsem na tu VIIR sice s vedomim ze vyplaznu plnou cenu ale ty sytemove zmeny me proste nalakaly, protoze me na to dost uzije. Grafika je vyrazne lepsi. Ale pribeh zustal stejny, dokonce to ma jen jeden konec, puvodni true ending a post game bez NG+. Coz je pro me jak delane.

Ja VII dohral na PC a musim rict ze ke konci jsem uz umiral nudou, zejmena proto ze me nebavil ten system, kde se vlastne nic moc nedalo delat. A to ze vsechny postavy dostanu az pro NG+ me taky pekne nastvalo. Ten konec jsem odfakl tak ze jsem mel nejhorsi mozny konec ktery me ale dost pobavil vzsasade si u finalniho bosse holky rekli ze na to nemaji a pujdou domu a byl konec

nevim, me nekdy ty ruzne situace co tam ty holcicky vytvareji nudi tak ze bych to nejradsi preskocil, a nekdy to je presny opak. Je tam dle meho strasne moc textove vaty ktera je vzasede uplne o nicem. Potrebovali by taky zapracovat na dungeonech, vzasade jsou to jen pospojovane bloky ktere jsou tam jen proto aby v nich mohly byt prisery a loot. Prave v Dark Rose Valkyrie maji ty dungeony o dost lepsi a pokusily se udelat i velkou venkovni 3D mapu. Ale zase tam maji pomerne hnusnou grafiku. Nejak by to meli zkombinovat.
@Charllize (13.05.2018 13:35): Je pravda, že občas působí hrozně budgetově, tudíž náklady na vývoj budou minimální. Recyklace prostředí i nepřátel napříč díly by větším sériím asi neprošla. Ale teď hraju VII a říkám si, jak je to vlastně opak FFXV. Jednotlivé prvky Neptunie jsou průměrné, ale celek tak nějak funguje a je docela zábava. U FFXV zase všechno vypadá i zní nádherně, nicméně dohromady ta hra není moc dobrá.
@Solidor (13.05.2018 13:28): Jo, ja si taky rikam. Ja hral jen hlavni serii a nemuzu rict ze by me to nebavilo, ale zadna herni nirvana to nebyla. Ok ta VIIR je docela povedena, asi nejlepsi. Jsem ted zvedav na dalsi dil hlavni serie, engine uz maji docela pekny a snazi se uz delat i enginove animace. Co vis treba maji nejaky velky cil a pres vsechny ty hry se chteji dostat nekam do AAA produkce. Dark Rose Valkyrie a VIIR to celkem naznacuji.

A taky si myslim ze Nep Nep fanatiku neni malo, tu hracskou zakladnu maji.
Megadimension Neptunia VII nema profil takze sem.
Vysla nova verze VIIR. Ma podporu VR ale jde jen o jednu virtualni mistnost kam za hracem chodi na navstevu akterky hry. Ackoliv to vypada ze hlavni featura nove verze je prave VR neni tomu tak. Hra je komplet predelana od zakladu. Lepsi nova grafika, novy soubojak, pozmeneny system scoutu, zbrane a vybaveni ala diablo, predelany rozvoj postav, bounty hunty, komplet predelany inventar, menu, tabulky a spousta dalsiho. Hra take jiz nema NG+ ale hutny post game (konecne). Bylo take zruseno rucni ukladani a hra pouziva system ukladani podobny treba DS serii, tedy cokoliv hrac udela je nevratne, za mne taky plus. Pribeh a lokace zustaly vicemene beze zmeny. Diky lepsi grafice hra bezi pouze 30 fps( PS4). Tezko rict jestli to ospravedlni plnou cenu, ale pokud nekdo nema puvodni verzi je asi lepsi sahnout po tehle nove. Samo kdyz mu tahle serie neco rika. VR headset ke hrani samozrejme neni potreba. VR cast je oddelena od hlavni hry a tvori tak 1% obsahu.

Asi ty predelavky dilu tehle serie do lepsi verze jsou normalka. Vsechny dily hlavni neptunia serie tak nakonec dopadly :)

EDIT : tak preci jen je i nejaky VR obsah i v samotne hre, ale VR helma neni povinna. Take jsou pridane enginove animace, sem tam, takze uz neni cela hra jen vizualni novela.