House Flipper

Herní výzva 2019 #3 „Herní kutil“

Ideální hra pro letošní výzvu, protože v roli hodinového manžela si zde hráč založí firmu, která se specializuje na opravu domů. Je zde možnost také domy koupit a zařídit je přesně podle své fantazie. The Sims se může jít zahrabat, protože tohle je simulátor, jak má být.
V podstatě už od začátku má hráč volnou ruku v tom, co bude chtít dělat a jenom finance ho omezují v tom, aby si hned ze začátku nemohl pořídit ten největší dům. Zprvu je hráč seznámen se svým notebookem v kanceláři, odkud lze přijímat zakázky a nakupovat domy.
Nejdříve si hráč vyzkouší jednoduché výzvy, jako tu nainstalovat radiátor, tu vyměnit záchod až se postupně množství požadovaných úkolů zvýší a bude moci stavět i zdi nebo je malovat.
Ovládání je naprosto jednoduché přes roletku, kterou hráč zvolí pravým tlačítkem myši a přes tablet, v kterém lze nakoupit všechno vybavení. Za jakoukoliv odvedenou činnost hráč získává bodíky zkušeností, které lze investovat k tomu, aby mu práce šla rychleji nebo aby měl vyšší zisky z prodeje.
Na obrázcích hra vypadá dost lákavě, ale po pár hodinách hraní se hráč přejí a už mu nenabídne nic nového. I přesto, že úkolů je mnoho, tak v pozdějších fázi se už opakují. Nějaké to vytržení z nudy nabízí DLC Garden Flipper a Apocalypse Flipper, které do hry přidávají další aktivity a předměty. Těch však není mnoho a přidávají tak hodinku času, která prodlouží zážitek.
Celkově mám ze hry dobrý pocit, protože předělávání domů mě fakt bavilo. Trochu znepříjemní hraní je pár grafických chybek a sekání při mytí oken.
! Koho nezaujímajú obkecávačky tak nech preskočí na zhrnutie !

Hovorí sa, že nemáš súdiť knihu podľa obalu. Ale pri tejto hre platí že práve obal a prvý dojem je krajší ako jej následný obsah.

Čo hra vlastne ponúka?
➤Plnenie zakázok: vo vašej ”kancelárií” máte možnosť prijať zákazku od nejakého človeka ktorý napríklad nie je spokojný s farbou stien vo svojom dome, ktorý zdedil po babke. Popri tom opravíte alebo vymeníte nejaké časti domu a môžete úspešne prerobené priestori odovzdať majitelovi. Osobne som splnil každú z týcho zákaziek na 100% kedže to nebolo nič zložité. Občas ste sa mohli zaseknúť na tom že vám mapa vyznačovala špinavé miesto ale ked ste na neho prišli tak ste ho nemohli nájsť a skúšali ste umývať všetky miesta na stene kým ste nenašli to správne.
➤Kúpa a predaj domov: ked sa vám nechce plniť zakázky máte možnosť kúpiť nejaký starší, zničený dom a kompletne ho prerobiť podľa svojich predstáv. Následne ho môžete vydražiť v aukcií. Do aukcie sa zapoja určitý ľudia a každý z nich má na svoje bývanie určité požiadavky. Mňa osobne bavili moje prvé dve prerábky. Ale ked som kúpil tretí dom a zistil že je to znovu dom ktorý som prerobil pred chvíľou len tentokrát nie je vyhorený, tak ma nadšenie rýchlo prešlo.

Čím si môžete vlastne vybaviť dom?
➤Vo vašom príručnom tablete sa nachádza obchod v ktorom je celkom slušný počet vecičiek do domu. Rôzny nábytok ako postele či kreslá, spotrebiče ako chladnička či len obyčajné dekorácie. Na začiatku sa mi ponuka celkom páčila ale neskôr sa mi zdala malá. Osobne by som prijal viac dekoračných vecí. Apokalyptické dlcčko možno pridalo pár zaujímavých vecí ale nie dosť.

!!Celkové zhrnutie!!
House Flipper na prvý pohľad zaujme a určite aj zabavý ale po pár hodinách vás omrzí. Splníte všetky zákazky, prerobíte a predáte pár domov a dostaví sa nuda. V hre viete kreativitu uplatniť určite ale niekedy by ste chceli väčšiu voľnosť ako máte k dispozicií. Predmetov ktoré môžete umiestniť do domu sa tiež zdá byť dostatočné množstvo ale určite by som prijal viac dekorácií. Hre by určite pomohol workshop. Hráčske výtvori by hru určite obzvláštnili. Čo sa týka DLC tak vlastním len Apocalypse Flipper ktorý je zadarmo a pridá vám pár zaujímavých vecičiek do krytu a dve nové zákazky. DLC v ktorom môžete prerábať aj záhrady v pláne kúpiť nemám pretože ma základná hra nepresvedčila že stojí za moje peniaze. Pokiaľ na ňu narazíte pod 10€ tak by som kúpu zvážil inak nie. House Flipper je v celku dobrá hra ktorá extrémne rýchlo omrzí

HODNOTENIE: 70/100%

PS: jedná sa o môj osobný pohľad, ktorý sa nemusí zhodovať s názorom ostatných.
K této hříčce jsem se dostal vlastně náhodou. Na simulátory si moc nepotrpím ale hru jsem pořizoval pro mladšího bratra a řekl jsem si, proč to nezkusit?
Jedná se o zajímavý simulátor stavění a vybavování domů, který ze začátku docela nadchne, hlavně širokou škálou možností. Ve hře jsou dvě hlavní možnosti co dělat. Buď můžete přijímat zakázky od klientů (což se hodí aby se člověk naučil vše potřebné) anebo kupovat a vybavovat domy podle sebe.
Ovšem v obou případech se brzy dostaví pocit neustálého opakování a to hře hodně ubírá a po pár prodaných domech Vás nadšení pozvolna opustí.
Hra Vás zabaví na dlouhé večery ale bohužel brzy omrzí.

Pro: Možnost kreativního myšlení

Proti: Brzy se opakující úkoly