Hru jsem si původně pořídil s nadějí, že se trochu možná i přiučím. A to se z části splnilo, ale z části mě v tom hra zklamala. Na druhou stranu jsem v ní objevil zajímavou zenovou alternativu.

Líbí se mi, že se postupně do hry dostáváte formou zakázek na cizích domech i když vaším cílem je nakoupit dům a potom jej se ziskem prodat.
Zároveň s učením hráče o tom, jak hra funguje, se vylepšuje i jeho postava a tedy z počátečního pomalého malování pokoje se stanete mistrem co během minuty vymaluje celý pokoj za zlomek barvy.
Hra poskytuje dost realističnosti, abyste si začali uvědomovat významnost některých činností a jak se na ně připravit (např. začnete nejprve vše staré vyhazovat než byste např. začali čistit). Avšak ne příliš na to, abyste museli jezdit s kolečkem s hlínou.
Zajímavé mi také přišlo, že jednotlivé činnosti jsou v podstatě mini hry a celkem zajímavě fungují a ilustrují danou činnost.
Také se mi hodně líbí využití loading screen, kdy vám jednotliví zákazníci prozradí své preference. Když tedy dáváte pozor, můžete potom podle toho připravit dům na prodej a prodat ho za více (např. někdo řekne, že má rád červenou barvu tak podle toho vymalujete).
Co je výborné je pocit, když přijdete do úplně zničeného domu (ideálně si ho vyfoťte pro srovnání) a po vaší práci prokoukne. Myslím, že tento pocit z toho dělá potenciálně návykovou věc.
Také mi přislo vtipné vidět, že mít minimapu a podobné vymoženosti v reálu, tak možná by domácí práce nebyly takový problém :D

Smíšené pocity mám z toho, že mnoho aspektů hry je vlastně jen pro vás jako hráče. Na jednu stranu můžete úkol splnit rychle tím, že naházíte nábytek do pokoje a nijak je neuspořádáte, ale můžete si také dát záležet a pokoj zařídit pěkně. Hře je to jedno, vám možná ne. V návodech je proto možno i číst o tom, že třeba prodávaný dům není nutno ani vymalovat a podaří se danému zákazníkovi prodat.
Podobně smíšený pocit mám ze samotného tématu hry, kdy jsem si vlastně během celé hry uvědomoval, že bych mohl umýt okna :D

Bohužel se celkem rychle hra stane repetitivní i přes to, jak se postupně vylepšujete. Pomáhá tomu myslím i hudba, která mi brzo začala lézt na nervy. Kromě toho, přecijen, budete pořád dělat vlastně to samé - uklízet, malovat, kachlíkovat, ... pořád dokola.
Ale pokud si to dávkujete jednou za čas, potom je to vlastně dost příjemná zenová záležitost.

Hra mě však zklamala v tom, že některé aspekty nejsou dost realistické až je to nebezpečné. Ano, když pustíte vodu dřív než napojíte vedení, tak uděláte malou skrvnu. To je rozkošný prvek. Ale že vás hra nechá vyměnit zásuvky bez vypnutí elektřiny je myslím problematické. Přitom při instalaci mnoha věcí v koupelně vás otravuje tím, že musíte odzátkovat trubky... Ale jde to také brát jako například u závodních her, ve kterých totálka neznamená smrt nebo aspoň konec závodu, hlavně když hrajete arkádovou obtížnost.

Herní vyzva 2023 - 3. Císařův pekař / pekařův císař

Pro: volnost, rozvoj dovednosti, zen

Proti: hudba, repetitivnost, nerealisticnost

Herní vyzva 2023
3. Císařův pekař / pekařův císař

Nejlepší hry jsou ty, o kterých nečekáte že vás budou bavit, a to se House Flipperu povedlo. Hra je simulátorem rekonstrukce domů, úklidu a následného prodeje. Hráč se zde dostane do role všemožných profesí, jako jsou malíř, podlahář, architekt, dlaždič, zahradník, pokrývač, zedník, instalatér, topenář a elektrikář. Hlavní myšlenkou hry je obnova starých domů v desolátním stavu v co nejlepší, aby se prodal s co nejvyšším ziskem.

Hráč začíná s malou firmou, která plní zakázky pro klienty. Po vydělání dostatečného množství peněz si pak hráč může začít kupovat domy a rekonstruovat je podle svých představ. Domy, které si hráč koupí, jsou v katastrofálním stavu, plné odpadků, švábů a nepořádku. Hráč musí úklidit, vymalovat stěny, položit nové podlahy a vybavit byt novým nábytkem a dekoracemi, aby mohly být prodány v aukci.

Jednotlivé práce vyžadují specifické nástroje, a hráč jejich používáním získává zkušenosti za které může nakoupit nové perky, které mu pomohou v efektivnější práci. Hra je dobře optimalizovaná a běží bez problémů. Grafika není špatná a bez zbytečných efektů. Hráče doprovází příjemná relaxační hudba. Může stát, že hráč se zasekne při chůzi o různé předměty na zemi nebo o nízký lustr, občas hra při umisťování předmetu na stěnu neregistruje zeď a snaží se ho umístit za ní do jiný místnosti.

Hra může být pro některé po pár hodinách repetetivní. House Flipper je zábavná hra která přináší spoustu příležitostí pro kreativitu a zábavu.

Pro: relaxační hudba, kreativita

Proti: občasné bugy, repetetivní,

Další simulátor, po PC Bulding Simulator, jsem zkusil opravit pár domů a učesat nějakou tu zahradu, zasadit rostlinku a vyhnat krtečka z trávníku...

Řeknu vám na rovinu, zábava to tedy nebyla. Ze začátku když je vše nové, tak to ještě jde, ale časem nastává hrozně velký a nudný stereotyp a v podstatě děláte stále to samé dokola. Vždy jsem nenáviděl malování, ale po tyhle hře ho nenávidím ještě více :D.

Ve hře je aj jaký taký "byznys model" kde můžete vybírat jestli seberete zakázku na cizím baráku a něco předěláte, anebo můžete změnit taktiku, koupit si vlastní dům, ten předělat dle vlastních představ a šup s ním do aukce.

Velká škoda je velmi málo nábytku, když to porovnáte se Sims, tak je to docela chudé a víc se vyřádíte v Simsu když se přepnete do budovatelského módu. Síla House Flipper je jinde a to v celkovém pohledu na dům. Musíte uklidit, vyhodit krámy, opravit vše co můžete, osadit podlahy, vymalovat a nakoupit všechno vybavení. Od koberečku přes TV až po pračku do koupelny.
Dokonca tu jsou aj "RPG prvky" a časem svojí postavu vylepšujete, dostanete nový mop anebo lepší váleček, silnější kladivo a další "upgradingy".

Tým to ale vše končí a takhle to jde dál dokola, jenom s tím rozdílem, že můžete nakupovat stále dražší a okázalejší domy a vydělávat stále víc a víc...

verze hry: v1.16.16.05.2019

Pro: simulátor, opravy, byznys model

Proti: optimalizace, stereotyp, málo itemů

Herní výzva 2019 #3 „Herní kutil“

Ideální hra pro letošní výzvu, protože v roli hodinového manžela si zde hráč založí firmu, která se specializuje na opravu domů. Je zde možnost také domy koupit a zařídit je přesně podle své fantazie. The Sims se může jít zahrabat, protože tohle je simulátor, jak má být.
V podstatě už od začátku má hráč volnou ruku v tom, co bude chtít dělat a jenom finance ho omezují v tom, aby si hned ze začátku nemohl pořídit ten největší dům. Zprvu je hráč seznámen se svým notebookem v kanceláři, odkud lze přijímat zakázky a nakupovat domy.
Nejdříve si hráč vyzkouší jednoduché výzvy, jako tu nainstalovat radiátor, tu vyměnit záchod až se postupně množství požadovaných úkolů zvýší a bude moci stavět i zdi nebo je malovat.
Ovládání je naprosto jednoduché přes roletku, kterou hráč zvolí pravým tlačítkem myši a přes tablet, v kterém lze nakoupit všechno vybavení. Za jakoukoliv odvedenou činnost hráč získává bodíky zkušeností, které lze investovat k tomu, aby mu práce šla rychleji nebo aby měl vyšší zisky z prodeje.
Na obrázcích hra vypadá dost lákavě, ale po pár hodinách hraní se hráč přejí a už mu nenabídne nic nového. I přesto, že úkolů je mnoho, tak v pozdějších fázi se už opakují. Nějaké to vytržení z nudy nabízí DLC Garden Flipper a Apocalypse Flipper, které do hry přidávají další aktivity a předměty. Těch však není mnoho a přidávají tak hodinku času, která prodlouží zážitek.
Celkově mám ze hry dobrý pocit, protože předělávání domů mě fakt bavilo. Trochu znepříjemní hraní je pár grafických chybek a sekání při mytí oken.
Hovorí sa, že nemáš súdiť knihu podľa obalu. Ale pri tejto hre platí že práve obal a prvý dojem je krajší ako jej následný obsah.

Čo hra vlastne ponúka?
➤Plnenie zakázok: vo vašej ”kancelárií” máte možnosť prijať zákazku od nejakého človeka ktorý napríklad nie je spokojný s farbou stien vo svojom dome, ktorý zdedil po babke. Popri tom opravíte alebo vymeníte nejaké časti domu a môžete úspešne prerobené priestori odovzdať majitelovi. Osobne som splnil každú z týcho zákaziek na 100% kedže to nebolo nič zložité. Občas ste sa mohli zaseknúť na tom že vám mapa vyznačovala špinavé miesto ale ked ste na neho prišli tak ste ho nemohli nájsť a skúšali ste umývať všetky miesta na stene kým ste nenašli to správne.
➤Kúpa a predaj domov: ked sa vám nechce plniť zakázky máte možnosť kúpiť nejaký starší, zničený dom a kompletne ho prerobiť podľa svojich predstáv. Následne ho môžete vydražiť v aukcií. Do aukcie sa zapoja určitý ľudia a každý z nich má na svoje bývanie určité požiadavky. Mňa osobne bavili moje prvé dve prerábky. Ale ked som kúpil tretí dom a zistil že je to znovu dom ktorý som prerobil pred chvíľou len tentokrát nie je vyhorený, tak ma nadšenie rýchlo prešlo.

Čím si môžete vlastne vybaviť dom?
➤Vo vašom príručnom tablete sa nachádza obchod v ktorom je celkom slušný počet vecičiek do domu. Rôzny nábytok ako postele či kreslá, spotrebiče ako chladnička či len obyčajné dekorácie. Na začiatku sa mi ponuka celkom páčila ale neskôr sa mi zdala malá. Osobne by som prijal viac dekoračných vecí. Apokalyptické dlcčko možno pridalo pár zaujímavých vecí ale nie dosť.

!!Celkové zhrnutie!!
House Flipper na prvý pohľad zaujme a určite aj zabavý ale po pár hodinách vás omrzí. Splníte všetky zákazky, prerobíte a predáte pár domov a dostaví sa nuda. V hre viete kreativitu uplatniť určite ale niekedy by ste chceli väčšiu voľnosť ako máte k dispozicií. Predmetov ktoré môžete umiestniť do domu sa tiež zdá byť dostatočné množstvo ale určite by som prijal viac dekorácií. Hre by určite pomohol workshop. Hráčske výtvori by hru určite obzvláštnili. Čo sa týka DLC tak vlastním len Apocalypse Flipper ktorý je zadarmo a pridá vám pár zaujímavých vecičiek do krytu a dve nové zákazky. DLC v ktorom môžete prerábať aj záhrady v pláne kúpiť nemám pretože ma základná hra nepresvedčila že stojí za moje peniaze. Pokiaľ na ňu narazíte pod 10€ tak by som kúpu zvážil inak nie. House Flipper je v celku dobrá hra ktorá extrémne rýchlo omrzí

HODNOTENIE: 70/100%
K této hříčce jsem se dostal vlastně náhodou. Na simulátory si moc nepotrpím ale hru jsem pořizoval pro mladšího bratra a řekl jsem si, proč to nezkusit?
Jedná se o zajímavý simulátor stavění a vybavování domů, který ze začátku docela nadchne, hlavně širokou škálou možností. Ve hře jsou dvě hlavní možnosti co dělat. Buď můžete přijímat zakázky od klientů (což se hodí aby se člověk naučil vše potřebné) anebo kupovat a vybavovat domy podle sebe.
Ovšem v obou případech se brzy dostaví pocit neustálého opakování a to hře hodně ubírá a po pár prodaných domech Vás nadšení pozvolna opustí.
Hra Vás zabaví na dlouhé večery ale bohužel brzy omrzí.

Pro: Možnost kreativního myšlení

Proti: Brzy se opakující úkoly