Homeward

08.05.2012

freeware

Homeward je freeware vizuální román s větvením příběhu a různými konci. Hra byla vyvinuta amatérskými vývojáři, kteří si říkají Love in Space a Homeward je jejich první počin. Hra prvně vyšla ve verzi pro dospělé se všemi 3 větvemi příběhu, ale poté byla vydána i "All ages" verze, která obsahovala jen jednu větev příběhu a byl vyjmut veškerý obsah pro dospělé.

Ve hře se ujímáte role Riku Saoinji, syna mezinárodního diplomata. Otcovo zaměstnání znamenalo pro Riku spoustu stěhování a v 10 letech odjel do zahraničí. Stálé stěhování způsobilo, že bylo těžké najít si přátele a když už nějaké našel, tak kvůli dalšímu stěhování o ně zase přišel a musel začít nanovo. Ovšem zdravotní stav jeho matky v Japonsku se zhoršil a tak se museli vrátit, aby měla jeho mladší sestra Sora, kde bydlet. V Japonsku se znovu shledává se svou kamarádkou z dětství Nonami a nastupuje na stejnou střední školu, ovšem ne do stejné třídy. Ve své třídě se Riku seznámí s třídní prezidentkou Harukou a všichni spolu zažijí během roku spoustu dobrodružství.