Hjarta

13.09.2015

freeware

Hjarta, což znamená norsky "Srdce", je kolekce tří krátkých příběhů se sci-fi tématikou. První příběh pojednává o kosmonautovi, který vše na Zemi opustí a vydává se ve své raketě do neznámého vesmíru. Další kapitola vypráví příběh vězně, který se stane součástí vzpoury na vězeňské lodi. A nakonec příběh mučednice, která najde svobodu a možná dokonce zachrání vesmír.

Jedná se o 2D kreslenou adventuru vytvořenou v AGS enginu, kde sbíráte a kombinujete předměty. Samotné kapitoly na sebe nijak nenavazují a již od začátku je můžete hrát v jakémkoliv pořadí. Hra kromě příběhu může zaujmout i svými plynulými animacemi a našince jistě potěší, že součástí soundtracku, který je plný klasických skladeb známých autorů, je i Vltava od Bedřicha Smetany.

Buď jsem blbý já, nebo ta hra, ale nepochopil jsem z ní ani ň. Nemám nic proti uměleckým hrám, ale každá epizoda je jak vytržená z prostředku jiné povídky. Nikdy nevíte jak se postavy dostaly tam, kam se dostaly a příběhy končí jakoby uprostřed s nic neříkající básní. Naštěstí jsou jen tři a každá zabere cca 10 minut.

Adventuření je zase celkem jednoduché, ale hrozně nepřehledné a zmatené. Zatímco u jednoho káblu postava prohlásí, že je moc daleko, jiný kábl, který vypadá naprosto identicky, vezme bez větších problémů. A nepřítele porazit náramkem... kdyby to nebyl jediný předmět v inventáři, tak by mě to ani nenapadlo.

Ale zase to celkem hezky vypadá. A každého našince musí přece pohladit po duši, že je součástí soundtracku i Vltava od Bédi Smetany, no né?

Shrnutí:
Jak jsem psal na začátku, jsem buď blbý já, nebo je blbá hra. Jsem ale narcista, tak to svedu na hru. Nic neříkající, rádoby umělecké povídky, které nespojuje zhola nic, snad jen nuda a špatný příběh.

8. bod herní výzvy 2016