Hinter Gittern: Der Frauenknast

listopad 2004

Děj této hry nás přivádí do prostředí ženské věznice v Reutlingenu poblíž Berlína. Sektor B je pro většinu vězeňkyň už trvalým domovem, najdeme zde typy, které mají na svědomí bankovní loupeže, násilnosti i brutální vraždy. Hlavní hrdinkou je dívka Christine Walter, která se nechce smířit s nezáviděníhodným osudem a plánuje útěk na svobodu.

Za mřížemi: Ženská věznice je první částí ságy, ve které se pokusíte přivést odsouzenou dívku k vytoužené svobodě. S pomocí pěstí však cesta ven nevede. V průběhu hry musíte dobře poznat poměry ve věznici, mezi bachaři, i svoje spoluvězeňkyně a všechna jejich silná a slabá místa. V plánu útěku nesmíte zapomenout na žádnou maličkost a mít předem připravené oblečení, peníze a novou identitu, je samozřejmost.

Hra je viděná pohledem 3. osoby, s kamerou za zády Christiny a běží na enginu Vision Game. Všechny animace jsou vytvořeny metodou motion capture. Tvůrci vycházeli ze stejnojmenného TV seriálu z produkce RTL, který se vysílal od roku 1997 až do 2007. Všechny postavy i prostředí, kde se hra odehrává, jsou vytvořeny podle jejich skutečných seriálových předloh, včetně dabingu hlavní hrdinky herečkou Katy Karrenbauer.