Kdyby to někdo přece jen zkoušel, tak základní loď Steropes umí tahat moduly. Ale musí se vylepšit warp pohon (přidat součástku "detonator") a při nastavování skoku přepnout E na 1. O tomhle přepnutí jsem neměl tušení a stálo mě určitě nemálo hodin hraní.
Druhé rozehrání, kdy už trochu vím, co dělat, je mnohem příjemnější. Občas, když není možné používat tlačítka a obrazovky v lodi, pomůže hru vypnout a zapnout. A problém s questem "access airlock docking controls" byl způsobený tím, že modul Airlock nebyl pod proudem. Jo a taky hra špatně nese, když úkol splním dřív, než mi ho zadá.
Po šesti hodinách tvrdého survivalu jsem padl za oběť planetě Burner. Přiletěl jsem na její oběžnou dráhu s tím, že prozkoumám trosky v okolí. To jsem ale netušil, že je ta oběžná dráha vedena skrz atmosféru planety. Když jsem se asi po čtvrtém oběhu vrátil na základnu, zjistil jsem, že je v troskách. Nefungovaly solární panely a už jsem neměl suroviny na jejich opravu, žádnou šanci si je opatřit a zachránit se.

Story time: Pobíhal jsem po lodi a řešil běžné provozní věci. A najednou by se ve mně krve nedořezal. Přes chodbu skrz celou loď jsem uviděl v čelním skle něco jiného než vesmír. Zrovna jsem těsně prolétal okolo planety, takže přes celý výhled byl jen šedý šutr. Jak jsem doběhl do kokpitu a chtěl to rychle zachránit, byl jsem už tak blízko, že jsem začal mít zcela reálný strach.

Hellion zůstal v podobě, kdy počáteční seznámení ještě jakž takž vodí hráče za ručičku, ale po prvním warp skoku už vás nechá samotného. A tam to začne skřípat kvůli bugům, nedostatečně vysvětleným questům a nutnosti neustále opravovat loď i s tím minimem surovin, které máte k dispozici. Je prostě vidět, že to ještě chtělo vyladit, což už autoři nestihli. Na spoustu věcí jsem sám nepřišel, musel jsem použít Google. V jednom případě mi ani to nepomohlo a quest jsem po dvou hodinách snažení vzdal ("access airlock docking controls"). A když jsem pustil mód sandbox s tím, že to bude jednodušší (můžete si nagenerovat předměty jaké potřebujete), tak mi hra začala padat co pět minut.

Každopádně atmosféru to má skvělou a jsem rád, že to autoři nechali v hratelné podobě. Byl to zajímavý zážitek.
Rozehrál jsem singleplayerovou část hry a zatím jsem docela mile překvapený. Na to, že jde o zrušený nedodělek, to má hutnou atmosféru. Ovládání a přehlednost pravda trochu kulhá, ale dá se to překousnout. Podle seznamu achievementů to vypadá, že mi to nějakou tu hodinu vydrží.