Heliborne

12.10.2017

Heliborne je akčná arkáda zameraná na vrtuľníkový boj, od jeho reálnych začiatkov počas vojny vo Vietname až po súčasné konflikty. Súperiace strany sú tu reprezentované Sovietskym zväzom a Spojenými štátmi americkými. Ako pilot prevezmete kontrolu nad legendárnymi vojenskými vrtuľníkmi, rozdelenými do troch kategórií. Konkrétne ide o bojové vrtuľníky, prepravné vrtuľníky a prieskumné vrtuľníky.

Krátka a príbehovo jednoduchá kampaň ponúka zopár misií za Američanov vo Vietname a Sovietov v Afganistane, pričom máte k dispozícii preddefinovanú eskadru troch strojov. Môžete si však zmerať sily aj s inými hráčmi v PVP režime, alebo s nimi naopak spolupracovať pri zaistení totálnej dominancie nad bojovým polom v PVE režime. Vrtuľníky môžete postupne vylepšovať na novšie generácie, pričom je zachovaná historická presnosť, takže na starších bojiskách nemôžete používať najmodernejšie stroje.

Nevie niekto poradiť ako to funguje?
Hra číslo 1 - vybral som si Rusov v Afganistane, ale nevediac zbrane a spôsob hrania, bol som zostrelený.
Preglgol som horkú slinu a dal si SSA kampaň na najnižšiu obtiažnosť:
Hra 1: Zabi všetkých vo Vietname na tomto území = splnený - prehral som
Hra 2: Zachráň jednotku na kopci = splnený - vyhral som
Hra 3: Zabi všetkých vo Vietname a zachráň jednotku na kopci = splnený - vyhral som
ale žiadna hviezdička na nákup vrtulníčkov a ani odkliknutie missie.
Robím niečo zle?