Jsem velikým fanouškem Slendera a tento díl řadím k jednomu z nejstrašidelnějších vůbec. Musím pochválit hlavně úchvatnou grafiku, se kterou se nedá originál vůbec srovnávat. Dále taky pěkné propracované lokace ale největší přínos hry vidím ve velice realistických zvucích, které mi vždy dokáží vyvolat mrazení v zádech. Dokonce bych si dovolil říci že mi tato hra připadala ještě strašidelnější než originál. Haunt je velice propracovaná Adventura a pro mě asi nejlepší hra o Slendermanovi. Hra je ke stažení zde: http://stahnu.cz/adventury/haunt-the-real-slender-game.

Pro: Zvuky, atmosféra, grafika, lokace.

Proti: nic.

Tak trochu jiný, přesto dobrý Slender. Jste sami v parku a máte nasbírat požadovaný počet stran. Oproti původnímu Slenderovi je zde určitě lepší grafika, hratelnost i náročnost, která se dá překonat (tři volitelné obtížnosti). Přesto všedchno to není procházka růžovou zahradou, jsou zde zajímavá (a originální!) místa, kde stránky sbíráte (rozhledna, skladiště, dům, kryt,...) a sbíráte zde klíče, kterými si odemykáte nová, dosud nepřístupná místa.

Hra má dvě různé verze (starší a novější), která se liší drobnostmi a podobou postavy Slendermana (ta novější je jen pro otrlé). Vyniká zde solidní hudba a hra se dá hrát, i pokud se Vám vybije baterka narozdíl od originálu. Postupně jak sbíráte papíry, sestavujete tak příběh a dozvídáte se, co se na tomhle místě skutečně stalo. Jakmile poznáte mapu, nedělá zásadní problém všechny stránky najít.

Jak u všech Slendermanů i tady s přibývajícíma stránkama se zvyšuje Slenderova agresivita a rychlost a pokud si dobře nepromyslíte plán, kam jít dřívě, můžete se později dostat do slepé uličky, ze které je jen těžko úniku. Obrovskou výhodou je možnost ukládání v místech, kde je psací stroj (save pozition), takže v případě neúspěchu netřeba hrát hru celou znova. Krom stránek sbíráte jako bonus i fotky, které dokreslují příběh.

Pro fanoušky Slendera určitě hra, která stojí za to. Svou obtížností je na rozumné úrovni a je "hratelná". Sice děsivé momenty nejsou tak intenzivní, přesto jde o dobře odvedenou práci ze strany vývojářů. I tady jsou bonusy, které se odemknou, pokud člověk dohraje hru.

Pro: Grafika, rozsah mapy, originální lokace se stránkami, úrovně obtížností, zajímavý příběh, save pozice

Proti: Není tolik děsivé jako původní Slender, bugy, slepá místa, nesmyslné Slenderovy spawn pointy, odkud se nedá pokračovat dál