Hard Nova

1990
1991

Nejdrsnější lovec odměn v kosmu sice nosí kalhoty, ale chlap to není. Nova se s nikým a ničím nepáře a za odpovídající žold není pomyslného stromu, který by neporazila. Nova však nejen poráží, ale také unáší, pašuje i se zbraněmi kšeftuje, neb naše daleká budoucnost a Novina současnost není utopií ani dystopií, ale něčím mezi tím. Vesmírné stanice z vnějšku odrážejí velké plány urbanistů a projektantů, ty však vzaly za své krátce po svých kolaudacích, kdy se většina z těchto míst proměnila v džungle, kde platí právo silnějšího.

V takovém prostředí buď musíte být silnější než všichni šmelináři s vladařskými sklony, nebo se stát nepostradatelnými a vyždímat z nich, co se dá. Nova dobře věděla, že nemůže bojovat proti všem, a tak zvolila druhou možnost. Dostojíte Novině pověsti nejlepšího žoldáka ve známém vesmíru? Čas pistolníků-sólistů je nenávratně pryč, posádka sestává ze svérázných existencí s přezdívkami Gunner, Fighter, Singer, Loser a Lush. Dvě ženy, dva muži a jeden mimozemšťan budou v tomto RPG prozkoumávat, bojovat, obchodovat na váš povel a levelovat stejně, jako Nova.

Hard Nova je klasické RPG ve sci-fi kulisách s hlavní zápletkou, ve které figuruje jedna starobylá mimozemská rasa a desítky menších a přesto nezřídka zamotaných linií a subquestů. Každá z postav má svůj inventář a 16 skillů k rozvoji. Rozhovory a realtimové prozkoumávání nových oblastí střídají tahové souboje, ke kterým může dojít nejen na povrchu, ale také ve vzdušném prostoru planet a vesmíru.